Denizli’de şaşkınlık veren olay! Acıpayam depreminin ardından çıkan gizemli su tehlike saçıyor...

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde 20 Mart’ta yaşanan depremin ardından, kentte ilginç olay yaşandı. Organize Sanayi Bölgesi’nin alt bölgesi ve Koyunaliler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Narata Tekstil Fabrika sahasının 5 noktasından zehirli su çıkmaya başladı. Boyahane atık sularından da daha zehirli olduğu belirtilen su, bölgede tehlike saçıyor.

Denizli’de şaşkınlık veren olay! Acıpayam depreminin ardından çıkan gizemli su tehlike saçıyor...

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nin alt bölgesi ve Koyunaliler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Narata Tekstil Fabrika sahasından Acıpayam depreminden sonra 5 noktadan çıkan zehirli su, tehlike saçıyor.

Zehirli suların çevreye koku saçtığını belirten Narata Tekstil’in sahibi Ali Demirdağ, kazı yaptıkları sahada derinliğin yer yer 2 ila 6 metre arasında değiştiğini söyledi.

Suyun komşu fabrikaları da etkilediğini dile getiren İşadamı Demirdağ, şunları aktardı: “Acıpayam depreminden sonra bu zehirli su ortaya çıktı. Çıkan suları tahlil ettirdik. Boyahane atık sularından da daha zehirli olduğu belirtildi. Bu konuda Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne, Pamukkale Belediyesi’ne, Çevre İl Müdürlüğü’ne, DSİ’ye müracaat ettik. Herkes ne yapalım diye soruyor. Biz kepçelerle kazdık, su daha da çoğaldı. Suyun nereden kirli geldiğini bilmiyoruz. Araştırılmasını ve önlem alınmasını istiyoruz. İki aydır bu konuda yetkilileri arıyoruz. Zabıtalar gelip zabıt tutmadan gidiyor. Çevre İl Müdürlüğü’nden yetkililer geldi. Su numunesi almadan gitti. DSİ, ‘temiz olursa ben müdahale ederim, zehirli olunca olmaz’ diyor.”

“YETKİLİLERİ BİZE YARDIM ETMEYE DAVET EDİYORUZ”

Zehirli suyun hayatlarını olumsuz yönde etkilediğini belirten Tahiroğlulları Tekstil’in sahibi Ömer Timurtaş, “Yaz geliyor. Sinekler ürerse ne yapacağız? Bu zehirli su arıtma tesisine verilemiyormuş. Çok zehirli olduğu için bakterileri öldürüyormuş. Yetkilileri bize yardım etmeye davet ediyoruz. Yan fabrika komşusu sizden su geliyor diye şikayet edeceğini söylüyor. Biz de devlet bize yardımcı olsun diyoruz. Hepimiz şaştık kaldık” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER