Denizli’de seçim torbaları hazır!

İl Seçim Kurulu’nda dağıtılmak üzere hazırlanan 2 bin 510 seçim torbası, 31 Mart Pazar günü sabah saat 05:00’te Merkezefendi İlçe sınırları içerisinde yer alan bina sorumlularına ve bazı mahallelerde sandık kurulu başkanlarına teslim edilecek.

Denizli’de seçim torbaları hazır!

Denizli İl Seçim Kurulu’nda dağıtılmak üzere hazırlanan 2 bin 510 seçim torbası, seçim sabah saat 05:00’te dağıtılacak.

İl Seçim Kurulu zeminine serilen torbaların içine oy pusulası, oy zarfı, stampa, mürekkep, ip, mum, mühür, tutanak, sayım cetveli ve kalem gibi malzemeler kondu.

Seçim kurulu görevlileri, üzerindeki numaralara göre torbaları ilçe seçim kurullarına gönderecek torbalar oradan okullara dağıtılacak.

Denizli İl Seçim Kurulu Müdürü Faruk Kanber, “Torbalar elimize ulaştı ve hazırlıklar yapılmaya başlandı. Seçimle ilgili her türlü tedbirimizi aldık. Seçime hazırız. Hem vatandaşla hem de vatandaşla ilgisi olmayan tedbirler aldık. Sorun yaşanmaması için bütün elektrik, ulaşım ve internet arızası gibi sıkıntı olabilecek durumları yetkilileri ilettik ve yazışmaları gerçekleştirdik. Torbalar bina sorumlularına ve bazı mahallelerde sandık kurulu başkanlarına teslim edilecek. Herhangi bir sıkıntı yaşamayacağız. Merkezefedi olarak şu anda 661 adet torbamız var. 5 tanede seyyar torbamız olacak. Toplamda 666 adet torba olacak” dedi

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ SEÇİM GÜNÜ AÇIK

Vatandaşlara da uyarılarda bulunan Kanber, “Halkımız TC numaralı kimliğiyle, kimliğinde TC numarası olmayanlar seçmen kartı ile oylarını kullanabilirler. Ayrıca seçim günü nüfus müdürlükleri açık olacak. Oradan alınan belgelerle de oylarını kullanabilirler” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221