“Denizli’de şehrin ve sokakların huzuru muhteşem”

DGC Akademi’nin düzenlediği ‘Kent Gazeteciliği Eğitim Programı’nın konuğu olan Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir; “Denizli’de şehrin, sokakların huzuru muhteşem. Bu iş biraz ‘tencere-kapak’ misalidir. Eğer şehir tencereyse, kapak emniyet teşkilatıdır. Toplumun her kesiminde bu uyumu görmekteyiz. Denizli duyarlı bir şehir” dedi.

“Denizli’de şehrin ve sokakların huzuru muhteşem”

DGC Akademi tarafından Enerya sponsorluğunda basın mensuplarına yönelik düzenlenen ‘Kent Gazeteciliği Eğitim Programı’, devam ediyor. 13 hafta sürecek olan ve her hafta Pazartesi günleri, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerin bu haftaki konuğu; Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir oldu. Denizli’deki emniyet çalışmaları hakkında bilgiler veren Müdür Demir; “Denizli’de şehrin, sokakların huzuru muhteşem. Bu iş biraz ‘tencere-kapak’ misali. Eğer şehir tencereyse, kapak emniyet teşkilatıdır. Denizli için bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Toplumun her kesiminde bu uyumu görmekteyiz. Denizli duyarlı bir şehir. 155’i aramalarda her yıl bir önceki yıla göre ortalama yüzde 17 ile yüzde 37 arasında bir artış var. Zaten bizim istediğimizde budur. Duyarlı ve şahsi iradesini kullanan bireyler olsun istiyoruz. Toplumun kalitesi de bu şekilde ortaya çıkıyor” dedi.

“BEYNİNE BALYOZ GİBİ İHTİLALLERİN İNDİĞİ TOPLUMUN ÇOCUKLARIYIZ”

“Avrupa’da her birey kendini polis addeder” diyen Müdür Demir, sözlerinin devamında; “Özellikle Almanya’da. Biz de eksik olan şeylerden biri de budur. Arabanızın stop lambası yanmıyorsa hemen polisi arar. Hatalı sollama yaptınız polisi arar. Böyle müthiş bir iletişim vardır. Biz de bu iş biraz daha esnektir. Çünkü her 10 yılda bir beynine balyoz gibi ihtilallerin indiği bir toplumun çocuklarıyız. Biz masaya vurup da özgür irademizi ortaya koyamamışız ve hala bunun travmalarını yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“UYUŞTURUCU TÜKETİCİYE ULAŞMADAN YAKALANIYOR”

Denizli’nin polisiye anlamda rakamlarının iyi gittiğini belirten Müdür Demir; “Özellikle okul ve okul çevresi güvenliğinde polisin uygulamaları çok güzel. Genç kuşakların ve okul dönemindeki çocukların uyuşturucuya bulaşmaması için Narkotimlerle uygulama gerçekleştirilince çok güzel oldu. Uyuşturucu tüketiciye ulaşmadan önce yakalamalarda artış yüzde 80 - 90'lara ulaştı” diye konuştu.

“KONTROL ÇOK, CEZA AZ”

Müdür Demir açıklamalarının devamında şunları da söyledi: “Ölümlü trafik kazalarında azalma var. 'Kontrol çok, ceza az' sloganıyla devam ediyoruz. 2016 yılında 41 milyon ceza kesilirken, bu rakam 2017’de 30 milyona geriledi."

“FETÖ/PDY İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR”

FETÖ/PDY ile amansız mücadelenin devam ettiğinin altını çizen Müdür Demir; “Gaybubet evleri çalışmaları halen devam ediyor. Çalışmalarımız büyük bir kararlılıkla sürdürülüyor. Şehir içi ve yurt dışı bağlantısı noktasında da her türlü çalışmalar yürütülüyor” dedi.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER