DENİZLİ'DE ŞİİR COŞKUSU BAŞLADI!

DENİZLİ'DE ŞİİR COŞKUSU BAŞLADI!

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Denizli Uluslararası Yaren Şairler Şöleni’nin bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirildi. 2 gün sürecek şölenin ilk gününde yurt dışından ve farklı şehirlerden gelen 12 şair şiirlerini seslendirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri tarafından düzenlenen Uluslararası Yaren Şairler Şöleni’nin bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde düzenlenen şölene Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu ve çok sayıda davetli katıldı. Gecenin sunuculuğunu Nedim Saatcioğlu üstlendi. 2 gün sürecek şölen şiir coşkusu başladı. Yurt içinden ve yurt dışından katılan şairler; Ali Altınlı, Mehmet Uğur Özakalın, Kemal Külah, Nurala Göktürk, İbrahim Düğer, Hayati İnanç, Nedim Saatçioğlu, Vaad Havdi Melihe Ezizpur, Aziz Serbest, Fatoş Koçarslan ve Mehmet Nuri Parmaksız şölene şiirleriyle damga vurdu. Türk Sanat Müziği’nin güftekar, bestekar ve ses sanatçısı Zekai Tunca da eserleri ile geceye katılanları mest etti.

“BAŞKAN ZOLAN’A TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ”
Programda konuşan Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu olarak 5 yıl önce çıktığımız şiir yolculuğunda şiirler çoğaldıkça sevgimizi sevincimizi ve coşkumuzu paylaşmak istedik. İşte bugün bu noktadan hareketle Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ın ve ekibinin gönül birliği ve sahiplenmesi ile önce ulusal olan şölenimizi uluslararası boyuta taşıdık. Bizlere vermiş olduğu desteklerinden ötürü değerli başkanımız Osman Zolan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DA BU ŞÖLENİ SÜRDÜRECEĞİZ”
İki gün boyunca sürecek şölen kapsamında yurt içinden ve yurt dışından 18 şairin Denizlililerle buluşacağını söyleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, “Belediye olarak alt yapı ve diğer belediyecilik hizmetlerini yapıyoruz ve yapmayı da sürdüreceğiz. Ancak bu ve benzeri sosyal ve kültürel hizmetlerimiz de hızlı bir şekilde devam edecek. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu şöleni sürdüreceğiz" dedi. 

 

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221