Denizli'de sosyal mesafe unutuldu!

Son iki günde Türkiye’de vaka sayısı yükseldi. 900’lere düşen vaka sayısı 1600’lere dayandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan jet açıklama geldi. İyileşen hasta sayımız yeni vaka sayısının altına düştü. Yoğun bakıma ve solunum cihazına ihtiyaç artıyor: Hedeften uzaklaşıyoruz. En zayıf noktamız, TEDBİRSİZ iyimserlik. TEDBİRLİ İYİMSER olalım. Kontrollü Sosyal Hayat dönemine yarın tam olarak geçelim” dedi.

Uzmanlar  bu süreçte kalabalık yerlerden uzak durulmasını sık sık dile getiriyor. Ancak Denizli’de, normalleşme süreciyle birlikte cadde ve sokaklar dolarken, yoğunluklar oluştu. Genel olarak maske takıldığı görülürken, sosyal mesafe kuralına ise dikkat edilmediği gözlendi. Sıcak havaya aldırış etmeyen vatandaşlar gölgeliklere akın etti. Kimileri de salgını adeta unuttu, yan yana yürüyüş yaptı.

“SARILARAK YÜRÜYENLER VAR”

Denizlili Rıza Dağdemir; “Bizler 65 yaş ve üstü olarak bu süreçte evde kaldık. Kurallara uyduk, uyduk ki bizlere bu izin verildi. Ancak dışarıda ki vatandaşlar için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Maske takmayanlar var. Bence herkes durumun ciddiyetini bilmiyor. Böyle giderse eskiye döneriz. Öyle görünüyor. Bu tablo korkutucu” dedi.

Bir diğer vatandaş Nuri Demirkaya; “ Fazla söze gerçekten gerek yok. İnsanlarımız sorumsuz. Hala maske takmayanlar var. Mümkün olduğunca dışarı çıkılmaması gerekirken vatandaş dışarı çıkmaya özeniyor. Sarılarak yürüyenler var. Bu böyle giderse ikinci dalgayı görmemiz çok normal. Bizler bu süreçte içerde kalarak zamanın kıymetini anladık. Ancak hala vatandaşlarımız bilinçsiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211