Denizli’de “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” yapıldı

Denizli’de, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliğinde kadınlar; süslenip, en güzel kıyafetlerini giyerek ‘egzoz kokusuna karşı sabun kokusu’ sloganıyla pedal çevirdi.

Denizli’de “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” yapıldı

Denizli’de, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliği kapsamında bir araya gelen onlarca kadın, süsledikleri bisikletlerle Forum Çamlık AVM önünde buluştu. ‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ kapsamında en güzel kıyafetlerini giyen, makyajlarını yapan, parfümlerini sıkan kadınlar, renkli görüntüler oluşturdu. ‘Egsoz Kokusuna Karşı Sabun Kokusu’ sloganıyla yapılan etkinlikte kadınlar, Forum Çamlık AVM önünden 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na kadar pedal çevirdi.

“TUR, 2013 YILINDA İZMİR’DE BAŞLADI”

‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun organize eden Denizli Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Sorumlusu Güler Gürgüt, etkinliğin kent trafiğine karşı bisiklet kullanımına dikkat çekmek olduğunu belirtti. Görgüt; “2017 yılından beri Denizli’de yaşıyorum. Mali Müşavirim. Bisikleti 2010 yılından beri 9 yıldır kullanıyorum. Evlenmeden önce İzmir’de ikamet ediyordum. Denizli’de bu etkinliği düzenleyenin olmadığını fark ettim. Bu yüzden 2017 yılında 1’incisini düzenlemiş olduk. Bu yıl 3’üncüsünü düzenliyoruz. ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’, 2013 yılında İzmir’de başlamıştır. 7 yıl içerisinde büyüyen bu etkinlik Türkiye’de diğer şehirlerde bisiklete binen kadınların da dikkatini çekmiştir. Turumuz bu yıl yaklaşık 115 şehirde, 14 ülkede eş zamanlı olarak yine bağımsız gönüllü kadınlar tarafından yapılıyor, gururluyuz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER