DENİZLİ'DE TARIM VE İNSAN FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

DENİZLİ'DE TARIM VE İNSAN FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi Forum Çamlık AVM’de açıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen 9.Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması sonucunda 60 eserden oluşan sergi açıldı.

Forum Çamlık Alışveriş Merkezi'nde açılışı yapılan sergiye Denizli Vali Yardımcısı Vefa Kaya, İl Müdür Yardımcıları Nejdet Demir, Mehmet Atmacaoğlu, Denizbank Sanayi Şubesi Müdürü Osman Erdat, Forum Çamlık AVM Sorumlu Müdürü Betül Korucu Sağlam, Şube Müdürleri ve vatandaşlarımız katıldı.
Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan “9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması”, “Genel, Çiftçi, Öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çalışanları, Denizbank Çalışanları ve Tematik kategori” olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşti.


Temanın “Milli Tarım” olarak belirlendiği bu yarışmada,  501 kişi 2 bin 326 fotoğraf ile katıldı. Tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair fotoğrafların kabul edildiği yarışmada, değerlendirilen toplam 500 fotoğraftan 120'si sergilenmeye layık görüldü. 
Genel Kategoride birinciliği; Ali Acar “Kışlık”- Kastamonu ve Gökalp Bilici "Kazlar" Konya 2017 ile paylaşırken, ikinciliği Gürsel Egemen Ergin "Emek" - Bursa 2017 ile İrfan Çimen "Sulama" - Bitlis 2017 fotoğraflarıyla aldı. 
Yine genel kategoride üçüncülük ödülünü Hatice Eren "Gayret ha" - Bursa 2017 ve Sema Mermertaş "Bulut Denizi" - Trabzon 2016 fotoğrafları ile paylaştı. 


2009 yılından bu yana aralıksız yapılan Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında, 9 yılda toplam 4 bin 850 katılımcı 21 bin 223 eserle yarışmaya katıldı. 150 eser ödül alırken, bin 156 eser sergilenerek katalogda yerini aldı.
Sergi 20 Mayıs 2018 Pazar gününe tarihine kadar gezilebilecektir.

 

HABER MERKEZİ 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER