Denizli’de ‘Tat, Tattır, Tanıştır’ etkinliği

Denizli Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneği'nin düzenlediği ‘Tat, Tattır, Tanıştır’ etkinliği ile kentin 19 ilçesinin yöresel lezzetleri bir araya gelecek. Etkinlik 5-6 Ekim tarihleri arasında North Point Otel’de yapılacak.

Denizli’de ‘Tat, Tattır, Tanıştır’ etkinliği

5-6 Ekim tarihlerinde Denizli'nin Pamukkale İlçesi’nde bulunan North Point Otel'de 'Tat, Tattır, Tanıştır' adlı gıda etkinliği yapılacak. Yöresel yemek ve pasta kategorisinde yarışmaların düzenleneceği etkinlikte, kentin 19 ilçesinin yöresel lezzetleri yarışacak. Etkinlik hakkında Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda bilgi veren Denizli Butik Pastacılar ve Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Nahide Erkan; “Çok güzel bir etkinliğe imza atmak istiyoruz. Denizlimizin ilçelerinin lezzetleri yarışacak. Yöresel lezzetler kurulacak stantlar da tanıtılacak. Denizli Ticaret Odası, Tavas, Beyağaç, Kale, Buldan, Bozkurt, Pamukkale ve Baklan Belediyeleri etkinliğimiz için destek veriyor. Biz 19 ilçemize teklif göstererek ilçe tanıtımına önem veren belediyelerimiz bu etkinliğimizde yöresel lezzetleri ile bizle olacaklar” dedi.

“DENİZLİ'DE HİÇ YAPILMAYAN BİR ŞEYİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

İlçelerde yapılan festivallerle tanıtımın daha zor olduğunu belirten Erkan; “Biz Denizli'de hiç yapılmayan bir şeyi gerçekleştiriyoruz. İlçelerde yapılan festivallerdeki tanıtımları merkezde gerçekleştirmek istiyoruz. 3 aylık çalışmamız sonucu çok güzel bir gıda şöleni gerçekleştireceğiz. Etkinliğimize Federasyon Başkanımız Zeki Açıkgöz ve başka illerden dernek başkanlarımız katılacak ve yarışmalarımızda jüri olacaklar. Ayrıca 2 günlük şölenimizde Yeşilay sağlıklı yaşam semineri verecek. Orman İl Müdürlüğümüz 2 bin fidan dağıtımı gerçekleştirecek. Diyetisyen arkadaşlarımızın günlük detoks programları olacak. Birçok ilin ürünlerinin tanıtılacağı etkinlikte Denizlimiz olarak coğrafi işaretli ürünlerimizle yer alacağız” şeklinde ifade etti. 5 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek Yöresel Lezzet Yarışması’nda sadece Denizli'nin 19 ilçesinin yarışacağını belirten Başkan Erkan, aynı günün akşamında gerçekleştirilecek gala gecesinde kazanan dereceye giren ilçelerin ödüllendirileceğini belirtti. Burada oluşturulacak bir kurulla en iyi tatlı ve yemek ile Denizli'yi temsil edecek bir menü çıkacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER