Denizli’de ‘Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi’

Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nce organize edilen IX. Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde start aldı.

Denizli’de ‘Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi’

Bakım mühendisliği ile ilgili tarafları bir araya getirmek ve bakım mühendisliğinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nce organize edilen IX. Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı.

Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Başkanı Prof. Dr. Harun Kemal Öztürk, DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne değerlendirme yaptı.

Prof. Dr. Öztürk, kongreye ilk kez uluslararası düzeyde İtalya, Almanya, Polonya, İsviçre ve Kosova gibi ülkelerden uzmanların kongrede bildiri sunacaklarını söyledi. Başkan Prof. Dr. Öztürk, “Bakım Teknolojileri Kongresi’ni 2 yılda bir yapıyoruz. 2 yıl önce yine Denizli’de gerçekleştirmiştir. Buradaki temel amacımız; sanayide, konutlarda, otellerde, iş merkezlerinde bakımla ilgili konuları ele almak. Öncelikli alanımız sanayi. Bakım çok önemli bir konu. Baktığınız zaman sadece imal etmek önemli değil, onun sürekliliğini sağlamak, üretimde süreklilik sağlamak bizim için öncelikli alanlardan birisidir. Bunu da bakımsız yapamıyoruz. Dünya değişiyor, teknoloji değişiyor, bakım teknolojileri de değişiyor. Kongremiz, Denizli ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ DE KONGREYİ TAKİP EDECEK”

Kongre üyesi olduğunu belirten Denizli Organize Bölge Müdür Ahmet Taş, “Bakım teknolojisi çok önemlidir. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki okulumuz öğrencilerimiz de kongreyi takip edecekler. İşletmelerimizdeki görevliler bu kongreden çok şey öğrenecekler. Sanayi kuruluşlarında bakım çok önemli. Bakımsız makinaların arızalanması üretimin aksamasına neden olur. Kongre hayırlı olsun” diye konuştu. IX. Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi 26- 28 Eylül 2019 tarihleri arasında PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi’nde bakım üzerine son bilimsel bildiriler sunulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER