Denizli’de yurtlara yerleştirmede rekor kırıldı

Gençlik Spor Bakanlığı yurtlarında yerleştirme sonuçları açıklandı. Denizli’de de toplam 11 yurda müracaat eden toplam 4250 öğrencinin tamamı yurtlara yerleştirildi ve Denizli’de bir rekor kırıldı.

Denizli’de yurtlara yerleştirmede rekor kırıldı

GSB Yurtları öğrenci yerleştirme sonuçlarının ilk fazı açıklandı. GSB Yurtlarında kalmak için başvuran tüm üniversite öğrencilerinin yerleştirildiği Denizli’de yüzde 100 yerleştirme ile bu yıl rekor kırıldı.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan 11 yurt yaz boyunca yapılan özverili çalışmalarla öğrenciler için hazır hale getirildi. Merkez ve ilçe yurtları olmak üzere yapılan 4260 başvurunun tamamı yurtlara yerleşti ve bir rekor kırıldı. GSB yurtlarını tercih eden öğrenciler için yurtlar barınma hizmeti başta olmak üzere sosyal kültürel ve eğitsel faaliyetlerde öğrencilere hizmet veriyor. Gençler için sanatsal, eğitsel kurslar ve sportif faaliyetler yıl boyunca devam ediyor. Kurslar, geziler, moral geceleri, doğa yürüyüşleri ve sportif faaliyetlerle gençler boş zamanlarını değerlendirirken kendilerini de geliştirebiliyor.

Denizli Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı açıklamada; “Yıllık bazda en fazla talebi almamıza rağmen birinci faz yerleştirmemizde tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını gerçekleştirdik” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2022, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER