DENİZLİ'DE YÜZDE 100 DEVLET DESTEKLİ ÖZEL BİTEK KOLEJİ AÇILIYOR

DENİZLİ'DE YÜZDE 100 DEVLET DESTEKLİ ÖZEL BİTEK KOLEJİ AÇILIYOR

Özel Bitek Koleji, 4. Sanayi Devrimiyle Denizli  eğitim piyasasına iddialı girmeye hazırlanıyor. Açılışa hazırlanan Özel Bitek Koleji’nde eğitim görecek her öğrenciye Devlet yüzde 100 eğitim desteği garantisi veriyor.
Özel Bitek Koleji;  2018-2019 eğitim-öğretim döneminde Denizli’de öğrencisiyle tanışacak. Kolej, son  teknoloji ile donatılmış, Türk Sanayisinin ihtiyaç duyduğu donanımlı ve yüksek ahlaklı mühendis adayları ve teknisyenler yetiştirmek üzere yola çıktı. Ve yakında ilimizde açılışını gerçekleştirecek.
Denizli’de enerji  ve  teknoloji  alanında eğitim verecek Özel Bitek Koleji, yüzde 100 devlet destekli öğrenci eğitimi ile büyük bir boşluğu da dolduracak. Öğrenci kayıtlarına şehir merkezi konumundaki Ankara asfaltı üzerindeki  Zeybek durağında başlayan Özel Bitek Koleji, sanayi kuruluşlarına ara eleman yetiştirmede de  büyük bir misyon üstlenecek.
Sanayicilerimizin ara ve ana eleman ihtiyacını karşılamak için bünyesinde; yenilenebilir enerji teknolojileri, güneş enerjisi sistemleri, endüstriyel otomasyon teknolojileri ve mekatronik  bölümleri ile eğitim  verecek Özel Bitek Koleji, Denizli’yi Akıllı Kolej Sistemi ile de tanıştıracak.
Alanında deneyimli eğitim kadrosu ile öğrencilerine  4 yıl devlet destekli öğrenim imkanı sağlayacak Özel Bitek Koleji, Eğitim Laboratuarları, İngilizce ve Almanca Dil Laboratuarları, Sanat Atölyeleri ve toplam 15 laboratuar ve geniş kütüphane kaynakları  ile öğrencisine tüm imkanları seferber ediyor.
Ayrıca; MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği gereğince Organize Sanayi bölgesi içi ve dışında açılan Teknik Kolej öğrencilerinin eğitim giderleri Devlet tarafından karşılandığı için, Bitek Koleji’nde eğitim görecek öğrencilere,   veli öğrenci adına herhangi bir eğitim-öğretim ücreti ödemeyecek.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rukiye dündar
Rukiye dündar - 8 ay Önce

Oğlum için bilgi almak istiyorum

SIRADAKİ HABER