Denizli’deki bu manavda müşteriler, tüm işlemleri kendileri yapıyor

Denizli'nin Çal İlçesi’nde manavlık yapan Mehmet Gürel, dükkanındaki ürünlerin fiyatlarını yazıp yanına terazi ve kasa koyarak evine gidiyor. Manavdan sebze meyve almak isteyen vatandaşlar, ürünlerini kendileri tartıp, parasını da kasaya koyuyor.

Denizli’deki bu manavda müşteriler, tüm işlemleri kendileri yapıyor

Çal İlçesi’nde manavlık yapan Mehmet Gürel, eşine az rastlanır bir çalışma başlattı.

Gün içerisinde işlettiği manavı akşam saatlerine de faaliyete geçiren Gürel, sabaha kadar açık olan dükkanı kendi halinde bırakıp evine gidiyor.

Ürünlerin altına fiyatlarını yazan Gürel, ilçe halkına güvenip alışverişlerindeki tüm işlemleri kendilerinin yapmasını sağlıyor.

Manavdan sebze meyve almak için gelen vatandaşlar, önce şaşırsa da ardından ürünleri poşetlere doldurup, tartıyı da kendileri yapıyor.

Vatandaşlar, fiyatını reyonlardaki fiyat listesinden bakıp, ücretini de yan taraftaki kasaya koyarak alışverişlerini tamamlıyor.

“VATANDAŞLARIMIZA GÜVENİYORUM”

Tezgahının günün belli saatlerinde kapattığı ve sonrasında böyle bir fikir üretip hiç kapatmama kararı aldığını ifade eden Gürel, “Gündüzleri ve akşamları tezgahı kapatıyordum. Düşündüm ilçemizdeki halkımıza güvendiğimizi ve özgüvenimizi ispatlamak için geceleri, gündüzleri açık bırakıyorum. Kasa koydum. Teraziyi bıraktım, ürünlerin fiyatını üzerine yazdım. Allah razı olsun ilçemiz insanlarından, müşteriler kendileri geliyorlar. Geceleri ben gittikten sonra sebze veya meyve alıp kilosunu tartıp ne kadar ücreti varsa kendileri hesap edip kasaya parasını koyuyorlar. İlçemiz halkına ne kadar teşekkür etsem azdır. Halkımıza güveniyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER