Denizli’deki bulvara ‘Alparslan Türkeş’ ismi verildi

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı Olağan Toplantısı'nın ikinci bileşiminde MHP’nin merhum Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in ismi, Albayrak Meydan’ından Üçler’e bağlanan trafik yoluna verildi.

Denizli’deki bulvara ‘Alparslan Türkeş’ ismi  verildi

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı Olağan Toplantısı'nın ikinci birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında yapıldı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Ülkü Ocakları’nın uzun süre üzerinde durduğu MHP’nin merhum Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in isminin Denizli’de bir cadde ve bulvara verilmesi talebi Başkan Zolan’ın teklifiyle karara bağlandı. Merhum Türkeş’in ismi Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Albayrak Meydan’ından Üçler’e bağlanan trafik yola ‘Alparslan Türkeş Bulvarı’ ismi verildi. Meclisin oy birliği ile aldığı bu karar, toplantıya katılan Ülkücüleri sevindirdi. Ülkücüler kararı bir süre ayakta alkışladı ve “Başbuğ Türkeş” sloganıyla Meclisi inletti.

“HAYIRLI OLSUN”

Teklifi sunan Başkan Zolan, yaptığı konuşmada, merhum Türkeş’in 79 yıllık ömrünü birlik ve beraberlik çalışmalarına adadığını belirtti. Merhum Türkeş’in Türk siyasi tarihinde derin izler bıraktığını söyleyen Başkan Zolan, “Merhum Alparslan Türkeş, Türk gençlerinin yetişmesinde ahlak ve ilme önem vererek ömrünü Türk devleti ve milletinin yükselmesine adamıştır. Bu nedenle Komisyonumuzca yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonucu, Albayrak Meydan’ından Üçler’e bağlanan trafik yoluna ‘Alparslan Türkeş Bulvarı’ isminin verilmesi uygun görülmüştür. Hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER