DENİZLİ'DEKİ FETÖ DAVASINDA AVUKATLARA HAPİS CEZASI

DENİZLİ'DEKİ FETÖ DAVASINDA AVUKATLARA HAPİS CEZASI

DENİZLİ'de, FETÖ/PDY'nin avukat yapılanmasında yer aldığı belirtilen kişilere yönelik açılan davada yargılanan 10 avukattan 8'ine, 6 yıl 3 ay ile 7 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları verildi.

Kongre ve Kültür Merkezi'nde, 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne çevrilen salonda görülen, FETÖ/PDY'nin Denizli'deki avukat yapılanmasında yer aldığı belirtilen kişilere yönelik açılan davada, karar duruşması yapıldı. Tutuklu ve tutuksuz sanık avukatlar ile yakınları duruşmaya katıldı. Duruşmada sanık avukatları, suçlamaları kabul etmedi, beraatlarini istedi. Mahkeme heyeti, 2014'te Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız aday olan M.İ.Ç ile Ö.A ve M.G'ye  7 yıl 6'şar ay; Y.Y, H.K, E.K, M.M ve M.K'Ya 6 yıl 3'er ay hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, davada tutuksuz yargılanan E.T ve K.K'nIn beraatine karar verdi. Hapis cezaları alan E.K, Y.Y, M.K, H.K ve M.M'nin  tutuklu kaldıkları süreler dikkate alınarak yurt dışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla cezaevinden tahliye edilmelerine karar verildi. (DHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER