DENİZLİ'DEKİ HÜKÜMLÜLER EĞİTİMDEN GEÇECEK

DENİZLİ'DEKİ HÜKÜMLÜLER EĞİTİMDEN GEÇECEK

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli Ticaret Odası Başkanlığı arasında imzalanan İş Birliği protokolü çerçevesinde; Denizli’deki yükümlülere yönelik sağlık ve mesleki konularda eğitimler verilecek.

Denizli’de kamu güvenliğinin sağlanması, mağdura verilen zararın giderilmesi, toplumla iç içe olan hükümlülerin yeniden topluma kazandırılması amacıyla Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli Ticaret Odası Başkanlığı arasında İş Birliği protokolleri imzalandı. Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Denizli İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berna Öztürk tarafından imzalanan ‘İş Birliği’ protokolü çerçevesinde; İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere yönelik; ilk yardım, sağlıklı yaşam, temel iş sağlığı, ağız bakım ve diş sağlığı, kişisel hijyen ve bakım gibi konularda seminerlerin verilmesi planlandı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan ile ‘İş Birliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde; denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere yönelik kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, suçtan uzak kalarak topluma uyumlarını kolaylaştırmak, iş kurma süreçlerinde ihtiyaç duydukları bilgi, iletişim, mesleki eğitim ve destekleri öğretmek ve iş kurmalarına, mevzuat, iletişim, mesleki eğitim ile ilgili konularda eğitimlerin verilmesi ve programlanması planlandı.

Yapılan protokollerin ardından konuşan Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, yükümlülerin topluma kazandırılması konusunda farkındalık oluşturulması ve kişilerin suçtan uzak durması noktasında önemli olduğunu ve işbirliğinden duyduğu memnuniyetini ifade etti.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER