DENİZLİ'DEKİ İLK KINA EVİ AÇILDI

DENİZLİ'DEKİ İLK KINA EVİ AÇILDI

Denizli Ticaret Odası (DTO) tarafından düzenlenen ve KOSGEB tarafından da desteklenen Girişimcilik Kursu’na katılan ve 2018 yılının ilk mezunlarından olan Özlem Gökalp, Denizli’de bir ilki gerçekleştirdi. KOSGEB’den 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi alan Gökalp, ‘B&E Store Organizasyon ve Kına Evi’ni açtı.
Denizli Ticaret Odası (DTO) öncülüğünde başlatılan ‘Girişimcilik Kursu’ meyvelerini vermeye başladı. Denizli Ticaret Odası (DTO) tarafından düzenlenen ve KOSGEB tarafından da desteklenen Girişimcilik Kursu’na katılan ve 2018 yılının ilk mezunlarından olan Özlem Gökalp, kendi işyerini açtı. KOSGEB’den 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi alan Gökalp, Pamukkale İlçesi’ne bağlı Kınıklı Mahallesi’nde ‘B&E Store Organizasyon ve Kına Evi’ni Denizlililerin hizmetine sundu. Açılışa; DTO Başkanı Uğur Erdoğan ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışa dair açıklamalarda bulunan işletme sahibi Organizatör Özlem Gökalp; “4 yıldır organizasyon işiyle uğraşıyorum. Böyle bir yer açmak hep hayalimdi. KOSGEB’den destek alarak işletmemi açtım. Denizli’de bir ilke de imza atmış olduk. Tek kına evi olarak hizmet vereceğiz. 200 kişilik salonumuzla, kına ve nişan organizasyonu yapacağız. Salonumuzda ayrıca üst düzey güvenlik önlemleri de yer almaktadır. Tüm Denizli halkına en mutlu günlerinde hizmet vermek adına buradayız. Herkesi bekleriz” dedi. “200 İŞLETMENİN YÜZDE 65’İ KADIN”
Açılış kurdelesini kesen DTO Başkanı Uğur Erdoğan ise; “DTO olarak Denizli’de yeni iş kurmak isteyenlere girişimcilik eğitimiyle ilgili hiçbir kardeşimizin dışarıda kalmayacağının sözünü vermiştik. Denizlimizde 2017 yılında 200 işletme kuruldu. İşyeri açılışlarının toplamına baktığımızda yüzde 65’ini kadınlarımız oluşturuyor. Her işletme açılışı Denizlimizin istihdamına ve sektörlere katkı demektir. Yeni işletmemizi açmaktan onur ve gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bol kazanç diliyorum” diye konuştu.


KATILIM BELGESİ’Nİ BAŞKAN ERDOĞAN KENDİ ELLERİYLE DUVARA ASTI
Denizli Ticaret Odası (DTO) tarafından düzenlenen ve KOSGEB tarafından da desteklenen Girişimcilik Kursu’na katılan ve 2018 yılı ilk mezunlarından olan Özlem Gökalp’in ‘Katılım Belgesi’ni işletmenin duvarına DTO Başkanı Uğur Erdoğan kendi elleriyle astı. Ardından Başkan Erdoğan ve davetliler salonu gezdi. Açılış toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. 

 

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeliha Akça
Zeliha Akça - 4 yıl Önce

Eve iş veriyor musunuz

SIRADAKİ HABER