Denizli’deki TOKİ sorunu Meclis Gündemi’nde

Merkezefendi İlçesi Kayaköy Mahallesi’nde teslim edilmediği ileri sürülen TOKİ konutlarını TBMM Gündemi’ne taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

Denizli’deki TOKİ sorunu Meclis Gündemi’nde

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Merkezefendi İlçesi Kayaköy Mahallesi’nde teslim edilmediği ileri sürülen TOKİ konutlarını TBMM Gündemi’ne taşıdı.  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi veren Karaca, “Kayaköy’de TOKİ’den konut sahibi olan yurttaşlar yetkililer tarafından kendilerine teslim tarihi olarak 1 Nisan 2020 tarihinin bildirildiğini ifade etmişlerdir. Yurttaşlar Kayaköy’deki TOKİ konutlarının çalışmalarının yüzde 96 oranında tamamlandığını fakat konutların teslim edilmediğini dile getirmektedir. Madem konutlar geç teslim edilecekti, neden teslim tarihi 1 Nisan 2020 olarak açıklandı?” dedi.

Karaca’dan 4 maddelik soru önergesi

Karaca tarafından verilen önergede şu sorular yer aldı:

1- Denizli’de Kayaköy Mahallesi’nde yapılan toplu konutların teslim tarihi konut sahiplerine neden Nisan 2020 olarak açıklanmıştır?

2- Denizli’de Kayaköy Mahallesi’nde yapılan toplu konutların tamamlanmasına rağmen konut sahiplerine teslim edilmemesinin sebebi nedir?

3- Konutlarına taşınmayı bekleyen yurttaşların yaşadıkları mağduriyetlerini gidermek amacıyla herhangi bir çalışma yapılacak mıdır?

4- Kayaköy’de toplu konutlar konut sahiplerine ne zaman teslim edilecektir?

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER