DENİZLİ'DEN AFRİN'E 20 BİN EKMEK GÖNDERİLDİ

DENİZLİ'DEN AFRİN'E 20 BİN EKMEK GÖNDERİLDİ

 Denizli Fırıncılar Odası Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatına destek vermek amacı ile 20 bin ekmek gönderildi. Kamyona yüklenen ekmekler dualar ile yollandı. 


Denizli 15 Temmuz Meydanı Yeni Caminde öğlen namazına müteakip gerçekleştirilen uğurlama törenine, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Korucu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol, Denib Başkanı Süleyman Kocasert, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Uğurlama töreni öncesi etkinlikle ilgili açıklama yapan Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, amaçlarının TSK'ya yani Mehmetçiğe harekatta destek vermek olduğunu ifade etti. Başkan Karadaban, "Zeytin Dalı Harekatını destekliyoruz ve Denizlili fırıncılar olarak 20 bin adet ekmeğimizi Afrin'e gönderiyoruz. Oda olarak Mehmetçiğimize onların yanında olduğumuzu göstermek, onlara güç ve kuvvet vermesi amacı ile böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. bu zaman kadar operasyonda şehit olan ailelere de başsağlığı diliyorum. Etkinliğe 15 fırıncı destek oldu. paketli bir şekilde ekmeklerimizi gönderiyoruz. üretim yapan fırıncılarımızın hiç biri etkinlik dışında kalmadı ve hepsi elinden gelen desteği verdi. Bende Denizli Fırıncılar Odası Başkanı olarak etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 
Açıklamanın ardından 20 bin ekmek ile dolu kamyon dualar ile Çınar Meydanı'ndan uğurlandı. Etkinlikte ayrıca katılımcılara lokma ikramında da bulunuldu. 
 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER