DENİZLİ’DEN, ARA GÜLER’E…

Türkiye’nin büyük değerlerinden birisi olan usta foto muhabiri Ara Güler hayatını kaybetti…

Fotoğrafları; Türkiye ve birçok ülkede sergilenen, sayısız kitaba basılan, sayısız ünlü isim ve politikacının fotoğrafını çeken usta foto muhabiri Ara Güler, kaldırıldığı hastanede hayata gözlerini yumdu. 90 yaşında aramızdan ayrılan Ara Güler’in vefat haberini duyan yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti…

“TAMAMEN KALP YETERSİZLİĞİ"

Çektiği İstanbul fotoğraflarıyla adeta tarihe ışık tutan Güler, ne yazık ki kalbine yenik düştü. Doktoru Zafer Gökay, Güler'in yakınlarına yaptığı açıklamada, "Serviste 3 kez resüsitasyona cevap vermiş, yoğun bakımda da iki kere verdi ama üçüncüsünde ne yazık ki döndüremedik, başımız sağ olsun. Tamamen kalp yetersizliği." dedi.

DENİZLİLİ FOTOĞRAF SEVENLER ARA GÜLER’İ UNUTMADI…

Laodikya Fotoğraf Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Akakça: “Gururumuz olan bir değeri kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.” diyerek yakınlarına başsağlığı diledi.

Akakça; “Türkiye’de fotoğraf deyince Ara Güler akla gelir. Bu değeri kaybetmek bizim için çok üzücü. Bizler onların çalışmalarıyla fotoğrafa başlayan, seven, o sayede yön bulan insanlarız. Ara Güler, hem sanatsal anlamda ciddi bir kayıptır hem fotoğrafçılığın geneli anlamında hem de bir yazar bir simge ismin kaybıdır. Bu anlamda dünyada Türk fotoğrafçılığını tanıtan anlatan, onurumuz gururumuz olan bir değeri kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ruhu şad olsun diyorum.” dedi.

Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği (DEFSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çakır, Güler’in Türk fotoğrafçılığına yaptığı katkıya değindi.

Çakır: “Ara güler büyük bir kayıptır. Türk fotoğrafına çok büyük katkısı oldu. Özellikle İstanbul fotoğrafları ile. Ara Güler sadece eşinin dostunun değil Türkiye’nin Ara Güler’iydi. Hepimizin büyük bir kaybı. Nurlar içinde yatsın diyorum.” dedi.

Ara Güler'in cenaze töreni Üç Horan Ermeni Kilisesi’nde Cumartesi günü saat 12.00'de yapılacak. Güler, törenin ardından İstanbul Şişli Ermeni Mezarlığı'na defnedilecek.

DEVRİM ÇETİN

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211