DENİZLİ’DEN CAPİTAL 500 LİSTESİNDE, 14 ŞİRKET YER ALDI

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat keçeci, Capital’in bu yıl 21’incisini hazırladığı Capital 500 araştırmasında Denizli’den 14 firma yer aldığını açıkladı.

DENİZLİ’DEN CAPİTAL 500 LİSTESİNDE, 14 ŞİRKET YER ALDI

Capital’in bu yıl 21’incisini hazırladığı Capital500 araştırması, yayınlandı. Listede Denizli’den 14 Firma yer aldı.

Dev şirketlerin performansını ortaya koyan ve Türkiye ekonomisine ayna tutan, Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin yer aldığı 'Capital 500' listesinin ilk sırasında TÜPRAŞ yer aldı. TÜPRAŞ'ı sırası ile THY ve Petrol Ofisi takip etti. Denizli’den ise 14 firma listede kendisine yer buldu. Denizli sıralamasında Er-Bakır yine listenin en başında yer aldı.

Capital500 listesi ile ilgili değerlendirme yapan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Capital Dergisi, Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketini “Capital500”araştırmasıyla gözler önüne seriyor. Capital’in araştırması sadece sanayi şirketlerini değil Türkiye ekonomisinin büyük bölümünü oluşturan hizmet sektörünü de kapsıyor. Perakende, turizm, telekom, bilişim, enerji gibi son yılların yükselen sektörlerindeki şirketler de Capital500 sıralamasında yer alıyor. Tüm iş dünyasını kapsayan araştırma, ekonomik gelişmelerin Türk iş dünyasına nasıl yansıdığını en ince detaylarıyla saptıyor. Denizli’den de 14 şirketimiz listede kendisine yer bulmuş. Şirketlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Önümüzdeki yıllarda listede daha fazla şirketimizi görmek istiyoruz” diye konuştu.

Listede yer alan Denizli firmalarımız; Er-Bakır, Aydem Elektrik Perakende Satış, Abalıoğlu Yem-Soya, Kocaer Haddecilik, Sadık Otomotiv Akaryakıt Ev Aletleri, ADM Elektrik Dağıtım, Seval Kablo, Menderes Tekstil, Aynes Gıda, Kardemir Haddecilik, Nexans Türkiye Endüstri, Yatağan Termik Enerji Üretim, Bereket Enerji Tedarik, Bereket Enerji.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER