DENİZLİ’DEN ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMI’NA DESTEK

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak öncülüğünde başlatılan ‘Enflasyonla Mücadele Programı’na Denizli’den de destek geldi. Denizli Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası, Denizli Ticaret Borsası ve ilçe Ticaret Odaları işbirliğinde gerçekleştirilen toplantıda ‘Yüzde 10 İndirim Kampanyası’na çağrı yapıldı.

DENİZLİ’DEN ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMI’NA DESTEK

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan dalgalanmanın ardından enflasyon oranı yeniden çift haneleri gördü. Bu kapsamda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak öncülüğünde ‘Enflasyonla Mücadele Programı’ başlatıldı. Bakan Albayrak’ın başlattığı programa Denizli’den de destek geldi. Denizli Sanayi Odası, Denizli Ticaret Odası, Denizli Ticaret Borsası, Acıpayam, Babadağ, Buldan, Sarayköy ve Tavas Ticaret Odaları işbirliğinde Denizli Ticaret Odası’nda basın açıklaması düzenlendi. Toplantıda ‘Yüzde 10 İndirim Kampanyası’na çağrı yapıldı.

“ENFLASYONLA MÜCADELEDE DENİZLİ ÖN CEPHEDE YER ALACAK”

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili; “Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içerisindedir. 81 il ve 160 ilçede odalarımız ve borsalarımız enflasyonla mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar tüm Türkiye olarak hedefe kilitlenmeliyiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin enflasyonla mücadeleye topyekûn katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de Denizli Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası, Denizli Ticaret Borsası, Acıpayam, Babadağ, Buldan, Sarayköy ve Tavas Ticaret Odaları olarak tüm üyelerimizin desteğini ve kampanyaya katılımlarını rica ediyoruz. İnanıyoruz ki; Denizli olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadelede en ön cephede yer alacağız” dedi.

“ŞU ANA KADAR 81 FİRMA FORM DOLDURDU”

“Amacımız esnafımız ve vatandaşlarımızla hep birlikte enflasyonla mücadele etmektir” diyen Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Hepimizin elini taşın altına koyması gerektiğini vurguluyoruz. Çünkü bu gemi hepimizin. Yerel firmalarımızla birebir görüşmeler yapıyoruz. Görüşme sonuçlarımızı da bir haftalık süreç içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız. Şu ana kadar 81 firma form doldurdu. Odaların varoluş sebebi üyeleridir.  Üyelere indirim noktasındaki kararları TOBB’un alması gerekiyor. Eğer bu karar alınırsa biz de üstümüze düşeni seve seve yaparız.”

“FIRSATÇILARIN ÖNÜ KESİLECEK”

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan hareketlilikle fırsatçıların ortaya çıktığını belirten Denizli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu; “Bu kampanya fırsatçıların önünü kesecek. Yüzde 10 İndirim Kampanyası ile fiyatların daha istikrarlı bir şekilde devam edeceğini, döviz hareketliliğinden etkilenmeyeceğini umuyoruz. İnşallah Türkiye için hayırlı olur” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA-SERDAR KİRİŞ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER