DENİZLİ'DEN GENEL MÜDÜR UZUNKAYA GEÇTİ

DENİZLİ'DEN GENEL MÜDÜR UZUNKAYA GEÇTİ

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına katılmak ve istihdam alanında gerçekleştirilen çalışmaları yerinde incelemek üzere Denizli’ye geldi.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına katılmak ve istihdam alanında gerçekleştirilen çalışmaları yerinde incelemek üzere Denizli’ye geldi. İlk olarak Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Personeli ile toplantı gerçekleştiren Uzunkaya, toplantıda Denizli’nin istihdam alanında yaptığı çalışmaları değerlendirerek; Denizli’den beklentilerinin yüksek olduğunu dile getirdi. Kurum personeli ile yapılan toplantının ardından Denizli Valisi Hasan Karahan’ı yerinde ziyaret eden Uzunkaya, Vali başkanlığında yapılan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı’na katıldı. İstihdam ve mesleki eğitim ihtiyacını tespit etmek, mesleki ve teknik eğitim okul ve kurumları ile işletmelerde yapılacak mesleki eğitim ve istihdam konularında etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla yerel düzeyde politikalar oluşturmak, plan yapmak ve kararlar almak, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş ve önerilerde bulunmak amacıyla düzenlenen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısına katılan İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya Milli İstihdam Seferberliği kapsamında devam eden ve yenilenen teşvikler hakkında bilgi verdi.

DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARET
İİMEK toplantısının ardından, Denizli İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık ve Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Karadeniz ile birlikte Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Uzunkaya, bölgede mesleki eğitim için planlanan 3 bin 200 metrekarelik bölgeyi gezdi. Gün boyu ziyaretlerine devam eden Uzunkaya, işverenlerin de kapısını çalarak istihdam programları ve istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirme yaptı.

DRT DENİZLİ’NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
İşveren ziyaretlerinin ardından Denizli’nin yerel kanalı DRT Televizyonu’nda yayınlanan ‘Güne Bakış programına katılan Genel Müdür Uzunkaya, istihdam teşvikleri hakkında merak edilen hususları aydınlattı. Ayrıca İŞKUR’un genel İstihdam Politikaları hakkında bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER