DENİZLİ'DEN İLK FİLM İHRACATI İSVİÇRE'YE YAPILDI

DENİZLİ'DEN İLK FİLM İHRACATI İSVİÇRE'YE YAPILDI

Ümmühan ve Serkan Doğan çiftinin düğünü için yapılan, yönetmenliğini Hakan Duran ve yapımcılığını Denizlili Film Yapımcısı Engin Akhisar’ın üstlendiği ‘TÜRK DÜĞÜN HİKAYESİ’ filmi İsviçre’ye gönderildi.

Geçtiğimiz yaz evlenen ve İsviçre’de yaşayan Ümmühan ve Serkan Doğan çiftinin düğün günlerinde gösterimi için yapılan ‘Türk Düğün Hikayesi’ filmi, büyük beğeni topladı. Çift, Denizlili Film Yapımcısı Engin Akhisar’ın yapımcılığını üstlendiği ve yönetmenliğini Hakan Duran’ın yaptığı filmi almak için İsviçre’den almaya geldi. Film hakkında açıklama yapan Film Yapımcısı Engin Akhisar, “Setlerden biri 1253 yılında Anadolu Selçuklu Dönemi’nde hizmete giren Akhan Kervansarayı’nda çekildi. Kervansaray yönetiminin mekan sponsoru olduğu bu projede çift, Denizli'de kaldığı günlerin tamamında bu tarihi mekanda konakladı. Kısa Filmin yönetmenliğini Hakan Duran yaparken, Anadolu Selçuklu Dönemi Kıyafetleri, dekor ve takıları

için Ferda Damgacı'nın koleksiyonundan faydalanıldı. Filmin iki adet müziği Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı’ndan Piyano Hocası Sezer Süngü tarafından bestelendi. Filmin diğer seti ise; Fetih 1453 Mehteran ve Denizli Osmanlı Mehretan takımları Oğuz Sırlı önderliğinde Apa Ovası’nda yapıldı. Film çekimleri öncesinde Binici Antronörü Kenan Aydoğdu çifte binicilik dersi verdi. Ayrıca çift düğünlerinde oynamak üzere zeybek derslerini; Halk Oyunları Öğretmeni Osman Berk Çobandan aldı” dedi.

 

MUHAMMET KARAÇAY

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER