Denizli’den kar manzaraları

Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve kar yağışı, Denizli’yi de etkisi altına aldı. Kentte görülen kar yağışının ardından ilginç görüntüler de ortaya çıktı.

Denizli’den kar manzaraları

Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve kar yağışı, Denizli’yi de etkisi altına aldı ve kentte ilginç görüntüler ortaya çıktı. Tavas’ta market işleten Yusuf Kısaoğlu, etkili olan kar yağışını da fırsat bilerek ilçenin renkli simalarından olan ve bugüne kadar hiç evlenmemiş 53 yaşındaki Ali Matrak’a benzerine az rastlanır bir şaka yaptı. Dükkanının önüne yaptığı kardan geline kıyafet giydiren Kısaoğlu, ‘Ayşe’ ismini verdiği kardan gelin için Matrak’a kız isteme merasimi düzenledi. Eline canlı bir çiçek tutuşturulan Matrak, ‘Ali ve Ayşe’ isimlerinin yazıldığı kardan gelini, kendisine istedi. Kız isteme cümlelerini tekrarlayan Matrak’ın doğal tavırları, görenleri gülümsetti.

KARDA YÜZDÜ

Çoğu vatandaşın kıyafetli dahi üşüdüğü havalarda bir kişinin sosyal medyada yaptığı paylaşım ise dikkat çekti. Soğuk havaya rağmen aldırış etmeyen bir adam, evinin önünde kıyafetlerini çıkartarak karın üzerinde yüzmeye başladı. Bir süre karda bu şekilde vakit geçiren adam, sonrasında evine giderek ısınmaya çalıştı.

TRAKTÖRLE KIZAK KEYFİ

Çal İlçesi, Develler Mahallesi’nde ikamet eden bir grup genç, kar keyfini yaşamak için bir adım attı ve bu bir anda trend oldu. “TrakSky” adını verdikleri bir icat ile çok keyifli dakikalar yaşayan gençler, bunun için sadece mazot parası harcadı. Eski çıkma traktör lastiklerini birbirine bağlayan gençler bunu daha sonra bir traktöre bağladı. 6 kişinin aynı anda eğlenebileceği bir tasarım da ortaya çıkmış oldu. Bu eğlenceli süreçte ilk lastikten aşağıya düşen kişi diğer arkadaşlarına hem çay ısmarlamak zorunda kaldı hem de mazot parasını ödedi. TrakSky bir anda Çal ilçesinde trend oldu.

ESNAFIN KAR EĞLENCESİ

Pandemi döneminde de sıkıntılar yaşayan ama bu sıkıntıları atlatmak adına daha çok çalışan esnaflar, yoğun kar yağışı ile birlikte sıkıntı yaşasa da bu negatif durumu yine pozitif bir duruma çevirmeyi bildi. Her zorlu koşula rağmen dükkanını açan ve müşteri bekleyen Halk Caddesi esnafı, iş olamasa da kar yağışının keyfini yaşadı. Önce güzel bir kardan kadın yapan esnaflar, daha sonra kartopu savaşı, en sonunda ise müzik eşliğinde göbek atıldı. Vatandaş ve diğer esnaflarda meslektaşlarına alkışlarla destek verdi.

KARDAN ADAMI DÖVDÜLER

Geçtiğimiz günlerde arabanın üstündeki kardan adamı fotoğraf çekildikten sonra alıp götüren 3 gencin gülümseten hırsızlığının ardından ise bu kez kardan adama şiddet uygulayanlar ortaya çıktı. Gece saatlerinde arabalarıyla Pamukkale İlçesi’ne bağlı Dokuzkavaklar Mahallesi’nde seyir halinde olan bir grup genç, yol kenarındaki kardan adamı görerek araçlarını durdurdu. Otomobilden inen 3 genç, hızla koşup kardan adamı uçan tekmeyle yıktı. Arkalarına bile bakmadan olay yerinden kaçan gençler, büyük bir hızla koşarak bölgeden uzaklaştı.

MAHALLELİ DOĞAL HAYATA YARDIMA KOŞTU

Çameli İlçe Merkezi ile Kızılyaka Mahallesi arasında bulunan tarlada balık avı yapılmasına imkan sunan Karaman Gölü aşırı soğuk nedeniyle tamamen dondu. İlçe merkezinde hava sıcaklığı -16 yüksek kesimlerde de -23’e düşünce mahalle sakinleri doğadaki canlılar aç kalmasın diye seferber oldu. Zor şartlarda traktörle donmuş göle ulaşan mahalle sakinleri emekli öğretmen Hüseyin Akkan ve Yetiş Balcı, doğadaki canlılar için donan gölün çevresine buğday, arpa ve yem bıraktı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER