'DENİZLİLERİN GELECEĞE YÖNELİK ENDİŞELERİ VAR'

'DENİZLİLERİN GELECEĞE YÖNELİK ENDİŞELERİ VAR'

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri için Denizli’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Denizli izlenimlerini aktaran Kılıçdaroğlu; “Denizlileri biraz endişeli buldum. Geleceğe yönelik endişeleri var” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri için Denizli’ye geldi. Denizli’de bir dizi ziyaretlerde gerçekleştiren Genel Başkan Kılıçdaroğlu, ziyaretinin son durağı olan Bozkurt İlçesi’nde DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Denizli ziyaretini değerlendiren ve izlenimlerini aktaran CHP Lideri Kılıçdaroğlu; “Denizli her zaman güzel. Denizli’yi güzel buldum. Ancak Denizlileri biraz endişeli buldum. Geleceğe yönelik endişeleri var. Çiftçinin endişeleri var. Çocuğunu okula gönderen annenin endişesi var. Sanayicilerin endişesi var. 24 Haziran’da sandığa gideceğiz. ‘Türkiye’de ekonomi düzelecek mi? Tarım düzelecek mi? Eğitim sistemi düzelecek mi? Komşularımızla barış içinde yaşayacak mıyız?’ diye endişeleri var. Bu endişeleri gidermek için Türkiye’nin 5 temel sorununu dikkate alarak bir toplantı yaptık ve o toplantıda odaların, borsaların, sivil toplum kuruluşlarının, meslek kuruluşlarının sorularını yanıtladım. Toplantı 2 bölümden oluştu. Birinci bölümde ben konuştum. Medyaya kapalı olan ikinci bölümde onlar bana yaklaşık 30 soru sordular. Bende 30 soruya büyük bir içtenlikle cevap verdim” dedi. 

“25 HAZİRAN TÜRKİYE’NİN DEMOKRATİK BİR ÜLKEYE UYANDIĞI GÜN OLACAK”

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerine dair beklentilerini dile getiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu; “24 Haziran Günü sandığa gideceğiz. İnşallah 25 Haziran’da Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanlığı koltuğunda göreceğiz. Millet İttifakı da parlamentoda çoğunluk olarak yerini alacak. 25 Haziran Türkiye’nin demokratik bir ülkeye uyandığı tarih olacak” diye konuştu.

“KESİNLİKLE MİLLET İTTİFAKI’NA KABUL ÇIKACAKTIR”
DRT Denizli muhabiri Pınar Çankaya’nın; ’16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen referandumda Denizli’den ‘hayır’ çıkmıştı. 24 Haziran seçimlerinde bu durum değişir mi?’ sorusunu yanıtlayan Genel Başkan Kılıçdaroğlu; “Kesinlikle Millet İttifakı’na kabul çıkacaktır. Muharrem İnce’ye büyük bir teveccüh var. Ona da kabul çıkacaktır. Muharrem Bey’in bir özelliği var; Muharrem Bey öğretmen. Binlerce öğrenci yetiştirdi. Genç, dinamik, enerjik, Türkiye’nin sorunlarını biliyor. Siyaset kurumunu biliyor. Siyasette pişti. Grup Başkan Vekilliği yaptı, milletvekilliği yaptı. Dolayısıyla Türkiye’nin yönetimi konusunda güçlü bir iradeye sahip. Denizli’nin de bunu göreceğini sanıyorum. Zaten yapmış olduğu mitingde de Denizlilerin gönlünde güzel bir intiba bıraktı. Umarım bunların tamamı sandığa yansımış olur” ifadelerini kullandı. 

“DAHA GÜZEL, DAHA HUZURLU BİR TÜRKİYE OLACAK”

24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanının Muharrem İnce olarak belirlenmesinin ardından nasıl bir Türkiye ile karşılaşılacağını anlatan Kılıçdaroğlu; “Herkesin rahat düşüncelerini açıkladığı, güzel bir Türkiye olacak. 1 Ocak 2019’dan itibaren asgari ücret 2 bin 200 Lira olacak. Hiçbir emeklinin aylığı bin 500 Lira’nın altında olmayacak. Dolayısıyla 1 milyon 644 bin emeklimiz şuanda bin 500 Lira’nın altında emekli aylığı alırken onlar rahat bir nefes almış olacaklar. Her anne sabah çocuğunu huzurlu bir biçimde okuluna gönderecek. Çocuk okulda arkadaşları ve öğretmenleriyle beraber kahvaltı yapacak. Öğle yemeğini arkadaşları ve öğretmeniyle beraber yiyecek. Akşam servis aracıyla gelecek. Tam zamanlı bir eğitim olacak. Dolayısıyla daha huzurlu, daha güzel bir Türkiye olacak” dedi. 

“ÖĞRETMENLER İÇİN ÖZEL BİR YASA ÇIKACAK”
“Öğretmenleri bu toplumun en saygın, en değerli kişileri haline getireceğiz” diyen CHP Lideri sözlerine şöyle devam etti: “Bizim geleceğimizi belirleyen, çocuklarımızı geleceğe taşıyacak olanlar öğretmenlerdir. Öğretmenler için özel bir yasa çıkacak. Öte yandan çiftçiler borç batağında. Onların bankalara olan faiz borçlarını tümüyle sıfırlayacağız. Çiftçinin de rahat bir nefes alması lazım. 3600 ek göstergemiz var. Polislere, din insanlarına, öğretmenlere vereceğiz. Yani onlar çalışırken aldıkları aylıkla, emekli olduklarında aldıkları aylık arasındaki fark bir parçada olsa kapansın istiyoruz.”

“ORTADOĞU BARIŞ VE İŞ BİRLİĞİ TEŞKİLATI KURACAĞIZ”
Çok kısa bir süre içerisinde bütün komşularımızla ilişkilerin düzeltileceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu şunları aktardı: “Ortadoğu Barış ve İş Birliği Teşkilatı kuracağız. Türkiye, İran ve Irak’ın bir araya gelip Ortadoğu’da barışı sağlamak amacıyla iradelerini ortaya koymalarını isteyeceğiz. Böylece Ortadoğu’yu bir terör yuvası, terörü besleyen bir alan olmaktan çıkaracağız. Kana kan bir alan olmaktan çıkaracağız. Ortadoğu’da 4 ülke bir araya gelerek kendi sorunlarını kendileri çözebilecekler. Bu konu da ilk adımı atacak olan Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce olacak.” 

“EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR SORUNUNA DEĞİNECEĞİZ”
Merak edilen sorunlardan bir olan ‘emeklilikte yaşa takılanlar’ ile ilgili de konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; “Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili olarak biz daha önce parlamento açıkken bir kanun teklifi vermiştik ama bu kanun teklifi iktidar tarafından kabul edilmedi. Biz eğer 25’inden sonra Sayın İnce Cumhurbaşkanı ve Parlamentoda da Millet İttifakı çoğunlukta olursa ki buna inanıyoruz olacak; bu soruna değineceğiz” diye konuştu. 

“EN BÜYÜK ARZUMUZ ÜLKEDE HUZURU SAĞLAMAK”
Ramazan Bayramı mesajını da ileten Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Ramazan ayındayız. Güzel bir aydayız. Sevginin, saygının yoğunlaştığı bir aydayız. Manevi duygularımızın yoğunlaştığı bir aydayız. Hepimizin huzura ihtiyacı var. Güzel günlere ihtiyacımız var. Cadde de sokakta fabrikada çalışırken, üretirken huzur içinde çalışmalıyız ve üretmeliyiz. Anneler çocuklarını güler yüzle okula göndermeli. Dolayısıyla en büyük arzumuz ülkede huzuru sağlamaktır. Ramazan büyük ölçüde huzur içinde geçti. İnşallah 25 Haziran’dan sonra bütün Türkiye’nin geleceğine huzur yayılacak.”

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER