DENİZLİLİ 106 ÖĞRENCİ, 'BİR SES DE SEN VER' DEDİ

DENİZLİLİ 106 ÖĞRENCİ, 'BİR SES DE SEN VER' DEDİ

Merkezefendi Kaymakamlığı tarafından başlatılan ve Denizli’deki 7 okul tarafından hayata geçirilen, ‘Bir Ses De Sen Ver’ projesi kapsamında yürüyüş gerçekleştirildi. Yürüyüşün ardından koroda bulunan 106 öğrenci, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'na gösteride bulundu. 
Merkezefendi Kaymakamlığı tarafından; ortak tutum ve yaklaşımların sağlanabilmesi, çocuğun gelişiminde olumlu katkılar sağlayabilecek ortamların oluşması ve çıkacak sorunların önlenmesinde çocukların özgüvenlerinin gelişip; kendilerini ifade etme becerilerini müzik eğitimi alarak sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla ‘Bir Ses De Sen Ver’ projesi başlatıldı. Projeye; 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Ahmet Nuri Özsoy İlkokulu, Musa Kazım Manasır İlkokulu, Ahmet Sami Uslu İlkokulu, Hacı Leman Oto İlkokulu, Nermin Osman Akça Ortaokulu ve Ahmet Sami Uslu Ortaokulu’ndaki öğrencilerden müziğe yetenekli öğrencilerinden bir ‘Bir Ses De Sen Ver’ korosu oluşturuldu. Hakkı Dere Köylü Güzel Sanatlar Lisesi Koro Öğretmeni Sevgi Utma tarafından çalıştırılan öğrenciler, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'na gösterilerini gerçekleştirdi. 
ÖĞRENCİLER ŞARKILARINI DENİZLİLİLER İÇİN SESLENDİRDİ
Gösteri öncesinde proje kapsamında yürüyüş etkinliği düzenlendi. Merkezefedi Kaymakamlığı önünde başlayan kortej yürüyüşüne; Kaymakam Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Görgüç ile Adem Kılınç, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdür Reşat Erdoğan, okulda görev yapan öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Yürüyüş, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin önünde son buldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çocuk korosu, şarkılarını Denizlililer için seslendirdi.

“DENİZLİ’NİN SESİNİ HER YERDE DUYURACAĞIZ”
Açılış konuşmasını yapan Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, “Okullarımızın hazırladığı güzel bir programla sizlerleyiz. İlk göreve geldiğim günden bugüne kadar Güzel Sanatlar Lisesi’ne gittiğimde hep şunu demişimdir: ‘Kıyıda, kenarda olan çocuklarımıza nasıl sahip çıkarız?.’ Tabi bunu derken okullarımızla gerekli çalışmalarımızı yapmak için arkadaşlarımıza görevler verdik ve bugün bu eser meydana geldi. Bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Her şey güzel başlar, devam etmesi de o başlatanlara bağlıdır. Projemizin adı; ‘Bir Seste Sen Ver’. Burada herkese görev düştü ve herkes görevlerini en güzel şekilde yaptı. Projemize Pamukkale İlçesi’nden ve Merkezefendi İlçesi’nden okullarımız destek veriyor. Projede yer alan okullarımız bir süredir çalışıyorlar. Önümüzdeki dönemlerde daha güçlü bir şekilde Merkezefendi’nin, Denizli’nin sesini her yerde duyuracağız” dedi.

DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER