DENİZLİLİ 91 ÖĞRENCİ DİYARBAKIR’I GEZDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından oluşturulan ve İçişleri Bakanlığı Strateji Dairesi Başkanlığı’nın koordine ettiği ‘Biz Anadoluyuz Projesi’ kapsamında Denizlili 91 öğrenci ve 8 görevli, Diyarbakır’ı gezdi.

DENİZLİLİ 91 ÖĞRENCİ DİYARBAKIR’I GEZDİ

Cumhurbaşkanı Eecep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından oluşturulan ve İçişleri Bakanlığı Strateji Dairesi Başkanlığı’nın koordine ettiği ‘Biz Anadoluyuz Projesi’, devam ediyor. Milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek amacıyla 15 yaş altı şehit ve gazi yakını çocuklar ile yetim ve öksüz çocukların karşılıklı olarak doğu ve batı illeri arasında ziyaretini içeren proje kapsamında Denizlili 91 öğrenci ve 8 görevli, Diyarbakır’a gitti.

Diyarbakır'a giden öğrenciler, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu ziyaret etti. İçkale'deki makamında öğrencileri ağırlayan Vali Güzeloğlu, onlarla sohbet etti ve çeşitli hediyeler verdi.

Diyarbakır'ın kadim, tarihi ve sosyolojik açıdan mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken bir kent olduğunu söyleyen Güzeloğlu, daha önce İstanbul, Çanakkale ve farklı illerden misafir ettikleri öğrencilerin kenti tanıma fırsatı bulduğunu belirtti.

Diyarbakır Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen gezi programı çerçevesinde öğrenciler; İç Kale Müzesi, Hz. Süleyman Camii, 27 Sahabe Türbesi, Meryem Ana Kilisesi, Atatürk Evi, Hasan Paşa Hanı, Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Sülüklü Han, Sur İçi ve Peygamber Kabirlerini’nin ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER