DENİZLİLİ BABAYİĞİT İLK YERLİ OTOMOBİLİ DENİZLİ'DE ÜRETSİN!

DENİZLİLİ BABAYİĞİT İLK YERLİ OTOMOBİLİ DENİZLİ'DE ÜRETSİN!

Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin üretimi için düğmeye basıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “yerli otomobilimizi üretecek babayiğitler” diye açıkladığı 5 işadamı arasında bir de Denizlili vardı.

Bu açıklamalar üzerine Denizli’nin ilk tepkisi ve talebi; “Denizlili babayiğit yerli otomobili memleketi Denizli’de yapsın!” şeklinde oldu.  Bu konuda ilk çağrı Denizli’den, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’ten geldi. Yerli otomobil üretimi ile ilgili Denizli’de kamuoyu desteği, oda ve STK’lar ile önde gelen işadamlarının yoğun talepleri vardı.

CHP KURULTAYI’NDA DENİZLİLİ DELEGELERİN TERCİHİ; “FİFTY FİFTY”
Bu hafta sonu yapılacak olan CHP Olağan Kurultayı’na katılıp oy kullanacak olan 16 Denizli CHP Kurultay Delegesinin tercihleri kulislere göre; “fifty fifty” bir oranla Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’ye yönelmiş durumda.  Yani Denizli delegelerinin genellikle Kılıçdaroğlu’na gitmesi beklenen oylarının 8’i Muharrem İnce’ye gidecek gibi gözüküyor.

İLK YERLİ OTOMOBİLİ DENİZLİ ÜRETSİN!
Türkiye’nin ilk yerli otomobilinin üretimi için düğmeye basıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “yerli otomobilimizi üretecek babayiğitler” diye açıkladığı 5 işadamı arasında bir de Denizlili var. Kim mi? Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin otomobilini yapacak Ortak Girişim Grubu'nda Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell Grubu ve Zorlu Holding'in bulunduğunu açıklamıştı.

“DENİZLİLİ BABAYİĞİT YERLİ OTOMOBİLİ MEMLEKETİNDE YAPSIN”
Bu durumda Denizli’nin talebi ise; “Denizlili babayiğit yerli otomobili memleketi Denizli’de yapsın” şeklinde. Bu konuda ilk çağrı Denizli’den, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’ten geldi. Yerli otomobil üretimi ile ilgili Denizli’de kamuoyu desteği, oda ve STK’lar ile önde gelen işadamlarının yoğun talepleri var. Bu istekte Ekonomi Bakanı’nın Denizlili olmasının etkisi de büyük. Denizlili iş çevreleri; “Otomobili yapacak işadamlarından biri Denizlili, ülkenin Ekonomi Bakanı da Denizlili. Tesislerin kurulacağı altyapısı tam kocaman bir OSB’de Çardak’ta hazır. Siyasi, ekonomik  ve fiziki şartların hepsi hazır. O zaman Türkiye’nin ilk yerli otomobili neden Denizli’de üretilmesin?” değerlendirmesi yapıyor.  Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin ilk yerli otomobilini üretecek 'babayiğitler' belli olmuş ve Türkiye’nin dört bir yanından çağrılar ve talepler gelmeye başlamıştı. “Yerli otomobil benim şehrimde kurulsun” diye yola çıkanlar arasında, işadamları, sanayici ve yatırımcıların yanı sıra; “yerel yönetimler ve büyükşehirler ile sanayi ve ticaret odaları da” vardı.

ÖZTÜRK’TEN "YERLİ OTOMOBİL ÇARDAK'TA ÜRETİLSİN" ÖNERİSİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının hemen ardından; Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk, yerli otomobil üretiminin ilçelerinde yapılmasını istedi. Başkan Öztürk, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada; Yeşil Organize Sanayi Bölgesi olarak nitelendirdikleri Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nin yerli otomobil üretimine son derece uygun olduğunu belirtti. Çardak'ın kara, demir ve hava yolu olarak alternatifli ulaşım yolları ile ülkenin her köşesine kolayca ulaşım sağlanabileceğine işaret eden Öztürk, "Ayrıca Denizli'mizdeki sanayi sektörünün daha da canlanması, tekstil sektörünün yanında yeni bir üretim sektörünün oluşması, Ege'nin parlayan yıldızı ilimizi her bakımdan daha üst sıralara taşıyabilir. Çardak Organize Sanayi Bölgesi, Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin çabalarıyla teşvik kapsamına alınmış ve onun sayesinde 20 yıl sonra can bulmuştur. Yerli otomobil üretiminin ilçemizde yapılmasını istiyoruz" dedi.

DENİZLİ CHP DELEGELERİ’NİN TERCİHİ “FİFTY FİFTY”
Bu hafta sonu gerçekleşecek olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 36. Olağan Kurultayı'nda, önceki kurultaylara göre şaşırtan olağanüstü şeyler oluyor.  Oldukça fazla sayıda genel başkan adayı ile anılan CHP 36. Olağan Kurultayı çok şenlikli geçeceğe benziyor. Peki, Denizli CHP’nin bu kurultayda gönlü ve tercihi hangi adaydan yana? Genel Başkan Kılıçdaroğlu mu, yoksa diğer adaylar mı? Denizli CHP’den toplam 16 Kurultay Delegesi genel kurulda oy kullanacak. Bu isimlerden 14’ü seçilmiş, 2’si ise doğal delege. Peki, PM ve MKYK üyeliği gibi parti üst düzey yöneticiliklerine Denizli’den aday olan veya buralara seçilmesi beklenen isim ve isimler var mı? Mevcut PM Üyesi eski Milletvekili Gülizar Biçer Karaca adı yine PM Üyeliği için anılıyor.

KESKİN VE KARACA MERAK EDİLİYOR
Ancak kimin listesinde yer alacağı konusunda net bir kulis yok. Karaca; “PM’ye aday olacak mısınız?” sorusuna da doğrudan yanıt vermiyor. Yani, CHP Parti Meclisi’ne yeniden aday olacak mı, bilinmiyor. Öte yandan CHP Üst Yönetim Organları için ismi en çok geçenlerin başında ise Adnan Keskin geliyor. Eski, PM ve MKYK üyelerinden eski tüfek Adnan Keskin’in “hem Kılıçdaroğlu, hem de İnce’nin listesinden gelmesi olası” diyenlerin sayısı da bir hayli fazla.

Bu hafta sonu yapılacak olan CHP Olağan Kurultayı’na katılıp oy kullanacak olan 16 Denizli CHP Kurultay Delegesinin tercihleri ise (kulislere göre); “fifty fifty” bir oranla Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce’ye bölünmüş durumda.  Yani Denizli delegelerinden 8’inin oyu Muharrem İnce’ye gidecek gibi gözüküyor.

HOŞ GELDİN ELA BEBEK
Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Türkay Gözlükaya’nın nur topu gibi bir kız evladı oldu. Ela Bebek; babası Türkay Gözlükaya gibi dünyaya güler yüzle bakan bir bebek olarak Gözlükaya Ailesi’ne katıldı.

17 Kasım 2017 tarihinde Funda ile Türkay Gözlükaya’nın ilk bebekleri olarak dünyaya gelen Ela Gözlükaya’nın doğumu Özel Sağlık Hastanesi’nde gerçekleşti. Bebeğin anne-babası ve Gözlükaya Ailesi’ne DRT Denizli adına hayırlı uğurlu ve uzun ömürlü olsun, dileklerimizi iletiyoruz. 

HELVACI “SALI BULUŞMALARINA” BASIN MENSUPLARINI BEKLİYOR
Denizli’nin Hacı Şerif lakabı ve markası ile ünlü işadamı Necip Helvacı bir süredir “Salı Buluşmaları” adı altında, kahvaltılı sohbet toplantıları düzenliyor. Hacı Şerif’in Bayramyeri’ndeki merkez şubesinde düzenlenen ‘Salı Buluşmaları’na bugün kadar “Emniyet Müdürü’nden, Belediye Başkanlarına ve Daire Müdürleri’ne” kadar bir çok önemli isim katıldı. Buluşmalar; sohbet ve kahvaltıların yanı sıra, kentin ve Bayramyeri Semti sakinlerinin de sorunlarının konuşulduğu, esnafla yöneticileri ve akil isimleri buluşturan ortak masaya dönüşüyor. Hacı Şerif’te geleneksel hale gelen “Salı Buluşmaları” şu sıralar Denizlili Gazetecileri ve medya mensuplarını bekliyor. Necip Helvacı ise; “Gazeteci arkadaşlarım ve dostlarım Salı Buluşmaları’nda benim demirbaşlarım” diyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER