DENİZLİLİ BAŞHEKİM SAÇKAN'IN HASTANESİ BÜYÜK TAKDİR TOPLUYOR

DENİZLİLİ BAŞHEKİM SAÇKAN'IN HASTANESİ BÜYÜK TAKDİR TOPLUYOR

Yaptığı çalışmalarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da takdirini kazanan Isparta Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr.  Kadir Gökhan Saçkan, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanı Sayit Çelebi’yi ağırladı. Hastanede inceleme yapan Daire Başkanı Çelebi, incelemelerden memnuniyeti büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi.

Yaptığı çalışmalarla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da takdirini kazanan Isparta Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Türkiye gündeminde kendisinden söz ettirmeye devam ediyor. Son olarak Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanız Sayit Çelebi, yerinde incelemelerde bulunmak  üzere ısparta Şehir Hastanesi’ni ziyaret etti. Isparta Şehir Hastanesi birimleri ve polikliniklerinde  incelemelerde bulunan  Daire Başkanı Çelebi, birim sorumluları ve idari birimlerle düzenlenen toplantıda incelemelerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tüm birim sorumluları ile tek tek tanışan Daire Başkanı Çelebi, “Hep birlikte daha iyiyi hedeflemeliyiz” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HASTANEYİ ZİYARET ETMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Ağustos Ayı’nda Isparta Şehir Hastanesi'ni ziyaret etmişti. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Yavuz, İl Sağlık Müdürü Mehmet Karakaya ve Başhekim Gökhan Saçkan tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastane hakkında bilgi almıştı. Beraberinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya ve milletvekilleri ile Isparta Şehir Hastanesi'ne giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastaneyi adeta baştan aşağı gezmişti. Başhekim Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan'la Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında ilginç diyaloglar geçmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine "Bize bu başhekimi gönderdiğiniz için Allah sizden razı olsun. Hastaların yüzü gülerse, benim de güler. Senden çok memnunlar tebrik ediyorum" demişti.

“ISPARTA’DAKİ ŞEHİR HASTANESİ DÖRT DÖRLÜK”
Ziyaretin ardından 14 Ağustos’ta Ak Parti'nin 16. Kuruluş Yıldönümü’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta Şehir Hastanesi ile ilgili şu görüşlere yer vermişti: “Bu hafta Isparta’daydık. Isparta’da da bir şehir hastanesi kurduk. Şehir Hastanesi’ni ziyaret ettim. Oradaki hastalarımızın duaları, inşallah bize yetecek. Isparta’daki şehir hastanesi dört dörlük. Yozgat’taki de bitti. Gayet güzel bir şekilde o da devam ediyor. Şimdiye kadar 4 tane şehir hastanesi yapıldı. İnşallah bu yıl bitmeden 3 tanesini daha hizmete almayı planlıyoruz. İlk etapta şehir hastanelerinin sayısı toplamda 30’u bulacak.”

ŞAHBAZ ŞERİF’TEN PLAKET ALMIŞTI
Pakistan’da sağlıkta dönüşüm çalışmalarında görev alan, o ülke de bir devrin açılmasında rol oynayan Denizlili Başhekim Op. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Pakistan halkının gönlünde taht kurmayı başarmıştı.  Halkın büyük sevgisini karşılıksız bırakmayan Pakistan Başbakan’ı Şahbaz Şerif ise başarılı hekime plaket takdim etmişti.

BİR ÖDÜL’DE MULTAN VALİ’SİNDEN GELMİŞTİ
Türkiye Cumhuriyetini yurt dışında başarıyla temsil eden ve gittiği ülkelerde sağlıkta dönüşüm çalışmalarına rol veren Denizlili Başhekim Op. Dr. Saçkan’a Pakistan Başbakan’ı Şahbaz Şerif’ten sonra bir ödül de Pakistan’ın Multan Şehri’nin Valisi’nden gelmiş, başarılı doktora katkılarından ötürü ödül verilmişti.

ISPARTA, DENİZLİLİ BAŞHEKİM’DEN MEMNUN
Başhekim Op. Dr. Saçkan’ın Isparta Şehir Hastanesi Başhekimliği’ne atanmasının ardından Ispartalıların ‘Harika bir Hastane’ olarak tanımladığı Şehir Hastanesi’nden hizmet alan vatandaşlar arasında daha önce yapılan anketteki genel memnuniyet oranı yüzde 78 iken, yapılan son ankette bu oran yüzde 91’e yükselmişti.

GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211