Denizlili Can Sinanoğlu korku filminde rol aldı

Denizlililerin yakından tanıdığı bir dönem gazetecilik, haber spikerliği ve sunuculuk yapan, ayrıca Ticaret Odası Basın ve Halkla ilişkiler sorumlusu olarak çalışan şair-yazar Can Sinanoğlu, beyaz perdede korku filmlerinde rol alıyor.

Denizlili Can Sinanoğlu korku filminde rol aldı

Denizli’de bir dönem gazetecilik, haber spikerliği ve sunuculuk yapan, ayrıca Ticaret Odası Basın ve Halkla ilişkiler sorumlusu olarak çalışan Can Sinanoğlu, yazdığı şiir kitapları ve romandan sonra şimdi de beyaz perdede canlandırdığı karakterlerle gündemde.

Geçtiğimiz aylarda, ünlü yönetmen Oğuz Yalçın’ın yönettiği ve sinemalarda gösterime giren, “Bu Alem Bi Alem” filminde psikolog rolüyle karşımıza çıkan Sinanoğlu, son olarak yine Oğuz Yalçın tarafından yönetilen korku filmi Defin-Ecin’de rol aldı.

Melih Çardak, Sefa Zengin, Vural Buldu ve Deniz Özbay gibi ünlü oyuncuların rol aldığı ve yakında vizyona girecek olan filmde Cinci Mehmet Hoca’yı canlandıran Can SİNANOĞLU, bundan sonra gelecek nitelikli sinema projelerinde yer almak istediğini söyledi.

Uzun yıllar amatör tiyatroyla uğraşan Sinanoğlu, Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Ankara Çan Tiyatrosu, Ankara Çağdaş Sahne ve Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu gibi gruplarla sahne alıp çok sayıda oyunda seyirci karşısına çıktı.

Can Sinanoğlu, sinema ve tiyatronun kendisi için bir tutku olduğunu, oyunculuk ve senaryo yazarlığı yönüyle sık sık beyaz perdede görünmek istediğini belirtti.

Sinanoğlu ayrıca, Başkent İletişim Akademisi İzmir Şubesi’nde Diksiyon ve Temel Oyunculuk kurslarını başarıyla tamamladı. Halen Artİz Sanat Atölyesi’nde kamera oyunculuğu kurslarına devam etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER