DENİZLİLİ ÇEVRECİLER, ‘DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ’NDE ÇAMLIK PARKI’NI TEMİZLEDİLER

15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Denizli Barosu Çevre Ve Hayvan Hakları Komisyonu öncülüğünde Denizli’nin önemli piknik alanı olan Çamlık Parkı’nda ‘Çöp Toplama’ etkinliği başlatıldı. Diğer sivil toplum kuruluşları tarafından da destek gören ve 2 saat süren etkinlikte yaklaşık 50 poşet çöp toplandı.

Dünyanın birçok ülkesinden yüz binlerce gönüllü 15 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde sokaklara inerek etrafa atılan tonlarca çöpü temizlemeye başladı. Çöp toplama etkinliğine Denizli’den de destek geldi. Denizli Barosu Çevre Ve Hayvan Hakları Komisyonu öncülüğünde 15 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Çamlık Parkı’nda ‘Çöp Toplama’ etkinliği yapıldı. Denizli’deki diğer sivil toplum kuruluşunun da destek verdiği ve 2 saat süren etkinlik kapsamında yaklaşık 50 poşet çöp toplandı.

“MİNİKLERİMİZE ÖRNEK OLMAK İSTEDİK”

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan; “Amacımız farkındalık yaratmaktı. Miniklerimize örnek olmak istedik. Minicik bedenler kendi geleceklerinin daha temiz olması için yaşıtlarının uyuduğu zaman aralığında burada çöp topluyorlar. Bizim için oldukça önemli bir etkinlik. Günümüzde çevremiz binlerce ton çöple kirletilmekte.

Bizden sonraki nesillerin yaşayabileceği bir dünya bırakma sorumluluğumuz var. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekiyor. Çamlık Parkı’nda mutlu anlarını yaşayanlar, konfetilerini, mum ve balonlarını bırakıp gitmişler. Bu anlamda biraz daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Kullandığımız alanları ayrılırken temiz bırakmamız gerekiyor” dedi.

“TEMİZ BİR DÜNYADA YAŞAMAK İSTİYORUZ”
Aileleriyle birlikte çöp toplamaya gelen minikler ise; ‘doğaya çöp atmayın, kirletmeyin’, ‘temiz bir dünyada yaşamak istiyoruz’, ‘biz çöp toplamak değil, oyun oynamak istiyoruz’, ‘dünyamız bizim her şeyimiz’ mesajları verdiler.

PINAR ÇANKAYA- DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186