Denizlili çiftlerde 'Sevgililer Günü’ telaşı

14 Şubat Sevgililer Günü’ne sayılı saatler kala, Denizlili çiftleri, birbirini mutlu edebilmek için alışverişe çıktı.

Sevgililer Günü, her yıl tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ve Denizli’de de 14 Şubat’ta kutlanıyor. Sevgililer Günü öncesi çoğu çift, hayatını paylaştığı kişiye en güzel hediyeyi alabilmek için telaşa girdi. Kimileri hediyelik eşya dükkânlarını kiminin tercih ederken kimileri de çiçekçilerin yolunu tuttu.

Beyaz Kurdele’de Firma Satış Temsilcisi olan Rukiye Şengün; “14 Şubat nedeniyle yoğunluk başladı. Müşterilerimiz bu özel gün için önem veriyor. En çok demet çiçekler, hazırladığımız özel kutular ve kar küreleri satılıyor. Erkekler seçenek olarak özel bardak ve bibloları tercih ediyor. Bayanlar ise daha çok özel ürünleri tercih ediyor” dedi.

“EN ÇOK TERCİH EDİLENLER; TEKTAŞ VE KOLYELER”

14 Şubat için en çok tercih edilen yerlerden biri de gümüşçüler. Fiyatların geçen yıla oranla normal olduğunu belirten Kuyumcu Uğur Özer; “En çok tercih edilenler arasında tektaş ve kolyeler yer alıyor. Kadınların en sevdiği zaten bugünlerde özellikle tektaşlar. Üst grup modeller 1000-2 bin Lira arasında değişiyor. Alt gruplarda durum biraz daha farklı. 100 ila 500 Lira arasında” şeklinde konuştu.

“HAZIRLIKLARIMIZ TAMAMLANDI”

Denizli’de çiçekçiler 14 Şubat Sevgililer Günü için tüm hazırlıklarını tamamlayarak şimdiden siparişler almaya başladı.

Cino Çiçekçilik Firması Yetkilisi Serkan Çelik; “Malum 14 Şubat Sevgililer Günü gelip kapıya dayandı. Bunun için biz ve diğer çiçekçiler, öncesinden hazırlıklarımızı yaptık. Tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Gülden tutun bin bir çeşit çiçek çeşidi getirdik. Hareketlilik var. Yarın daha çok olacak elbet. Sevgililer çiçek alırsa bizlerin durumu iyi olacak. Orkidelerimiz, güllerimiz hazır. Güllerin tanesi 10 lira. Kutuda hazır güllerimiz 140 liradan başlıyor yukarılara doğru çıkıyor. Şimdiden 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutluyoruz. Herkesin sevdiği ve sevgilisiyle mutlu olmasını diliyoruz “ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER