“DENİZLİLİ DEĞİLİM AMA BURADA OLMAYI SEVİYORUM”

Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde (AVM) okurlarıyla imza gününde buluşan Ünlü Senarist ve Yazar Birol Tezcan, “Denizlili değilim ama burada olmayı seviyorum” dedi.

10 yıldır Denizlilileri buluşturan Forum Çamlık AVM D&R ile iş birliği yaptı. Ünlü Senarist Yazar Birol Tezcan’ı D&R Mağazası’nda okurlarıyla buluşturdu. Behzat Ç., Beni Affet, Bizim Ev ve Cinayet dizilerinin senaristi olarak da bilinen yazar Birol Tezcan, imza günü dolayısıyla okurlarının kitaplarını imzaladı, Denizli’deki okurlarıyla buluşmanın mutluluğunu yaşadı.  İmza günlerinin en güzel tarafının okurlarıyla yüz yüze gelmesi olduğunun altını çizen Tezcan, “ İmza günleri, daha önce kitaplarımı okuyanlardan eleştirilerini alma yönünden faydalı ve keyifli buluşmalar oluyor. İki kitabım var. Biri hastanelerde geçen öyküler diğeri de hapishane ya da gözaltında geçen öyküler. Mekan öyküleri yazmayı seviyorum. Bu iki kitapta da kapalı mekanların insanlar üzerindeki etkisini anlatmaya çalıştım” dedi.

“SEVENLERİ, BEHZAT Ç’NİN TEKRAR BAŞLAMASINI İSTİYOR”
Aynı zamanda Behzat Ç dizisinin senaristlerinden biri olan Tezcan, halkın Behzat Ç dizisi hakkında tekrar başlaması yönünde arzusu olduğunu söyledi.  Tezcan, şunları söyledi: “Aslında tekrar başlaması yönünde çalışma vardı. Ama öykünün sahibi Emrah Serbes’in başına gelen talihsiz olay diziyi rafa kaldırdı. Emrah benim okul arkadaşım, bir dönem ev arkadaşlığı da yapmıştık. Behzat Ç’yi beraber yazıyorduk. Diziyi artık çok konuşamıyoruz zaten. Kimsenin aklından öyle bir şey geçmiyor.”

“DENİZLİLİ DEĞİLİM AMA BURADA OLMAYI SEVİYORUM”
Denizli’de yaşadığını vurgulayan Tezcan, sözlerini şu cümlelerle bitirdi: “Burada eşimin kurmuş olduğu bir sanat merkezi var. Orada yazarlık dersleri veriyorum. Denizlili değilim ama burada olmayı seviyorum. Eşim Denizlili. Umarım insanlarla tekrar farklı platformlarda buluşuruz.”

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner187

banner186