Denizlili depremzedelere müjde!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın Acıpayam, Bozkurt ve Çardak depremzedeleri için vermiş olduğu kanun teklifi, komisyondan geçti. TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek olan kanun teklifinde depremzedeler için ‘zorunlu deprem sigortası’ şartı kaldırılacak.

Denizlili depremzedelere müjde!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın Acıpayam, Bozkurt ve Çardak depremzedelerinin konut kredisi gibi yardımlardan faydalanması için zorunlu deprem sigortası şartı aranmaması için verdiği kanun teklifi, TBMM’ye gelen yeni kanun teklifinde yer aldı. Milletvekili Karaca’nın büyük hasarların yaşandığı 20 Mart 2019 tarihinde Acıpayam’da meydana gelen depremden sonra yakından takip ettiği Acıpayamlı depremzedelerin, Bozkurt ve Çardak depremzedelerin mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli olan Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısiyle Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun’da değişiklik öngören kanun teklifi komisyonda görüşüldü. Önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek olan kanun teklifi Acıpayam, Bozkurt ve Çardak ilçelerinde yaşayan depremzedelerin konut kredisi gibi yardımlardan yararlanmasının önündeki Zorunlu Deprem Sigortası engelini kaldırıyor.

“VERDİĞİMİZ MÜCADELEYİ KAZANDIK”

Konuya ilişkin açıklama yapan Milletvekili Karaca; “Depremzede vatandaşlarımız için verdiğimiz mücadeleyi kazandık. Acıpayam depreminin üzerinden nerdeyse 9 ay geçti. Bu kanun değişikliğinin deprem olduğu ilk anda yapılması gerekirdi. Yine de depremzedelerimizin sorunları çözüleceği için mutluyuz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER