Denizlili Doğru çiftinden evlilik dersi

‘Köprüden geçti gelin’ türküsüne düet yapan Denizlili Emine Fatma ve Şemsettin Doğru çifti, düeti sosyal medyadan paylaştı. Düet, sosyal medyada büyük ilgi görürken; yarım asırdan fazla zamandır aynı yastığa baş koyan Doğru çifti, evliliğin sırlarını paylaştı.

Denizlili Doğru çiftinden evlilik dersi

Denizli’de yaşayan ve 52 yıldır evli olan 69 yaşındaki Emine Fatma ile 70 yaşındaki Şemsettin Doğru, ‘Köprüden geçti gelin’ türküsüne düet yaptılar ve sosyal medyada paylaştılar. Doğru çiftinin düeti, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Ardından yarım asırdan fazla zamandır aynı yastığa baş koyan Doğru çifti, evliliğin sırlarını paylaştı. Türküyü aklına geldikçe söylediğini ifade eden Şemsettin Doğru, “Bazen oynarız, bazen söyleriz. Karı koca aramızda samimiyetimiz çok büyüktür. Birbirimize saygımız sonsuzdur. Önce saygı sonra sevgi devam ediyoruz. Baya baya oynarız, böyle üzüntülü günlerimiz de olsa onu bir yerde arkamıza alırız, önümüze bakar, geleceğimize göre oynar güleriz. Geçmişteki bazı sorunlarımızdan dolayı da düşündüklerimiz zaman da olur. Evlilikte önce sabır, sabırdan sonra saygı, saygıdan sonra sevgi peşinden gelir. Bir evde ya hanım ya bey birisi sinirlendiği zaman birisinin mutlaka susması lazım” diye konuştu.

“ÇOK MUTLUYUM”

69 yaşındaki Emine Fatma Doğru ise, “İyi günümüzde kötü günümüzde hep beraber olduğumuz için çok mutluyum. Eşime karşı hiç saygısızlık yapmadım. Çocuklarımız çekiyor, gönderiyor bir yerlere, biz de mutlu oluyoruz. Amcanızı ben aldım, o beni almadı. Ben seçtim aldım onu. O benim amcamın oğlu, ben onu tombaladan kağıt çeker gibi çektim, eşimi aldım. Çok mutluyum. İyi günde kötü günde, varlıkta yoklukta, karı koca birbirine saygıyı kaybetmedikten sonra sevgi arkadan gelir. Biz birbirimize saygısızlık yapmadık. Evliliğimiz 51’inci yılı bitti, 52’nci yılına girdi. Çok mutluyum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER