Denizlili firmalar, Hessen İnşaat ve Emlak Fuarı'nda

Denizli Ticaret Odası (DTO) üyesi firmalar, Almanya'ya çıkarma yaptı. Bu organizasyon, sektördeki Denizlili firmaları ihracatçı konuma taşıyabilecek nitelikteki ilk adımı oldu.

Denizlili firmalar, Hessen İnşaat ve Emlak Fuarı'nda

Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizli inşaat sektörünün ihracatçı konuma gelmesi için ilk ve en önemli adımı, Almanya'nın Hessen Eyaleti'nde attı.

DTO yönetimi, aldığı bir kararla, özellikle Almanya’da yaşayan gurbetçilerin memleketlerinde ev sahibi olmaları amacıyla, oda üyesi 8 firmayla, İnşaat ve Emlak Fuarı MÜSİAD Hessen Messe 2019 Bau & Immobilien'de yer aldı.

Almanya’da inşaat işleriyle uğraşan Denizlililer ile Türkler'e inşaat malzemesi tedariği yapabilecek firmalara, DTO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Şenel eşlik etti. Şenel, DTO adına Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın ile beraberindeki heyeti, Denizlili firmaların stantlarında ağırladı.

İki günlük organizasyondaki Denizlili firmaları ziyaret edenler arasında, fuarda büyük emeği bulunan MÜSİAD Hessen Şubesi Başkanı Muhsin Kıdık ile önceki Şube Başkanı Musa Aydın da vardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER