DENİZLİLİ FİRMAYA İTALYA’DAN ÖDÜL

Tamamı Türk mühendisler tarafından geliştirilen donanım, yazılım çözümleri ve tasarıma getirdiği yenilikçi bakış açısıyla güvenli şehir teknolojilerine yön veren Denizlili firma Ekin Teknoloji, Türkiye'ye bir ödül daha getirdi. Ekin Teknoloji, geçtiğimiz ay lansmanını yaptığı, bir şehrin akıllı yönetimi için ihtiyaç duyulan tüm fonksiyonları bünyesinde barındıran Ekin Spotter ile A’ Design’de "Altın Ödül"e layık görüldü.

DENİZLİLİ FİRMAYA İTALYA’DAN ÖDÜL

Şehirlerin daha güvenli olması için bugüne kadar 100'e yakın kentte 500'ün üzerinde kontrol merkezi kuran Denizlili bilişim firması Ekin Teknoloji, yenilikçi ürünleriyle dünyanın en prestijli ödüllerini almaya devam ediyor. Geçtiğimiz Nisan ayında Ekin Box Spotter ile tasarım dünyasının Oscar'ı olarak gösterilen Uluslararası Red Dot Tasarım Ödülü'ne layık görülen Ekin Teknoloji, yılın ikinci ödülünü Uluslararası A’ Tasarım Ödülleri'nden aldı. Dünyanın en büyük ve geniş kapsamlı yarışması olarak gösterilen A’ Tasarım Ödülleri'ne bu yıl 100 ülkeden, 99 farklı tasarım disiplininden bin 962 ürün katıldı. Dünya çapında üstün tasarım, teknoloji ve yaratıcılığa sahip en iyi ürün, proje ve servislerin ödüllendirildiği organizasyonda Ekin Teknoloji, akıllı şehir yönetimi için geliştirdiği ve geçtiğimiz ay lanse ettiği Ekin Spotter ile Altın Ödül'e layık görüldü. Kullanılabilirlik, fonksiyonellik, estetik, verim, sürdürülebilirlik ve üstün performans sağlayan ürünlerin ödüllendirildiği 2018 A’ Tasarım Ödülleri, İtalya'da sahiplerini buldu. Ekin Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin ve Yönetim Kurulu Üyesi Suzan Ekin’in birlikte katıldığı ödül töreninde, Ekin Teknoloji'nin modüler yapısıyla bir şehrin ölçümlenebilir her verisini tek bir çatı altında toplama özelliğine sahip ürünü ince ve estetik tasarımıyla öne çıkan Ekin Spotter “Altın Ödül”ün sahibi oldu.

“TÜRKİYE BAYRAĞINI DALGALANDIRMAKTAN GURUR DUYDUK”
Trafik ve şehir yönetiminde dünyadaki gelişmeler, talep ve beklentiler doğrultusunda Türk mühendisler tarafından geliştirilen Ekin Spotter ile kısa sürede böylesi önemli bir ödüle layık görülmelerinden dolayı mutluluklarını dile getiren Ekin Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, "Uluslararası arenada bir kez daha Türkiye bayrağını dalgalandırmaktan gurur duyduk. Daha önce Ekin Patrol ve Ekin Bike Patrol ile A’ Tasarım Ödülleri'nde gümüş ödüle layık görülmüştük. Bu yıl kazandığımız ödülle yalnızca güvenli şehir teknolojilerine değil, akıllı şehir teknolojilerine yön veren bir şirket olduğumuzu gösterdik" dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER