Denizlili Gülizar Teyze, 39 yıl önce terk ettiği kızını ATV’deki ‘Tatlı Sert’te arıyor

Denizli’de yaşayan 57 yaşındaki Gülizar Emirdağ, 1980 yılında henüz 7 aylıkken Manisa Tren İstasyonu’na terk ettiği kızını, katıldığı ATV ekranlarında yayınlanan ‘Tatlı Sert’ programında arıyor. Kızını bulup, sarılmak istediğini belirten Emirdağ, "Çok büyük hata yaptım, her gece rüyalarıma giriyor. Evladımı bulup özür dilemek istiyorum. Hakkını helal etmesini istiyorum" dedi.

Denizlili Gülizar Teyze, 39 yıl önce terk ettiği kızını ATV’deki ‘Tatlı Sert’te arıyor

Denizli'de yaşayan 57 yaşındaki Gülizar Emirdağ, 1980 yılında eşini kaybetti. Eşinin vefatının ardından 2 yaşında ve 7 aylık olan 2 çocuğuyla ortada kaldı. 2 yaşındaki oğlunu kayınvalidesine bırakan ve 7 aylık kızını yanına alan Emirdağ, yeniden evlenmeye karar verdi.

Yeni eşi ve istemediği için kızını Manisa'daki tren istasyonuna bırakan Emirdağ, aradan geçen 39 yıl boyunca vicdan azabı yaşadı. 39 yıl sonra aramak için ATV'nin kapısını çalan Emirdağ, Müge Anlı tarafından sunulan ‘Tatlı Sert’ programında aramaya başladı.

Kızını terk ettikten sonra olayla ilgili haberin o dönem Yeni Asır gazetesinde yayımlandığını açıklayan Emirdağ, “Ben 18 yaşında kızımı dünyaya getirdim, eşimden ayrıldım, ikinci evliliği yapacaktım ancak yeni evleneceğim kişi kızımı istemedi. Ailem de istemedi, ben de o an çaresizlikten kızımı Manisa'da tren istasyonuna bıraktım. Ertesi gün de Yeni Asır'da kızımın tren istasyonunda bulunduğu ve yuvaya verildiği haberini okudum. Sadece hatırladığım o. Çok büyük hata yaptım, her gece rüyalarıma giriyor. Evladımı bulup, özür dilemek istiyorum. Hakkını helal etmesini istiyorum. O an bu hatayı nasıl hangi şartla yaptım bilmiyorum. Şimdi kızımı bulup bu hatamı düzeltmek ve beni kabul ederse annesi olarak bir kere sarılmak istiyorum. Onu bir kere de olsa görmek ona dokunmak, sarılmak hayattaki en son arzum” dedi.

“TANIDIĞIM GÜNDEN BERİ HATASINI SÖYLÜYOR”

Emirdağ ile birlikte programa katılan akrabası Ayşe Bedel, de yaptığı açıklamada, "Eltim olan Gülizar Hanım tanıdığım günden beri bu hatasını hep söylüyor. ‘Bu hatayı ben nasıl yaptım, kızımı nasıl bulurum?’ diyor. Bizler de ona, yüzlerce kayıp çocuğu anne ve babası ile buluşturan Müge Anlı ve ekibini anlattık. O da ilk olarak tereddüt etti ancak programa geldik. İnancımız tam, eltim Gülizar, kızını bulacak ve kavuşacak” diye konmuşu.

KAYITLARA BAKILACAK

1980 yılının Haziran Ayı’nda Yeni Asır'da haberin yayımlandığını söyleyen Gülizar Emirdağ'ın açıklaması sonrası, o tarihte Çocuk Esirgeme Kurumu'na yapılan çocuk teslimi ve evlatlık işlemlerinin mercek altına alınacağı ve eğer öyle bir kız çocuğu o tarihlerde bulunduysa temasa geçileceği öğrenildi. Müge Anlı ve ekibinin önümüzdeki günlerde İzmir'e gelerek inceleme ve araştırma başlatacağı ve kızın bulunması durumunda anne Gülizar Emirdağ ile buluşturulacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER