Denizlili hayırseverler kurban bağışı için Pasvak’ı tercih etti

Kurban Bayramı’nda hem ibadetini yerine getirmek hem de bağışta bulunmak isteyen Denizlili hayırseverlerin tercihi Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) oldu. Aşevinde kurbanını kestiren bağışçılar kendileri için hazırlanan ikramların da tadını çıkararak bayram mutluluğunu paylaştı.

Denizlili hayırseverler kurban bağışı için Pasvak’ı tercih etti

Kurban Bayramı’nın ilk gününde hem ibadetini yerine getirmek hem de bağışta bulunmak isteyen Denizlili hayırseverlerin tercihi Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı (PASVAK) oldu. Bağbaşı Yolu üzerinde bulunan Aşevi’nde bir araya gelen bağışçılar kurbanlıklarını seçerek, dini koşullara uygun ve hijyenik ortamda kesim yaptırdı.

Kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine bağışlayan hayırseverler kendileri için hazırlanan ikramların da tadını birlikte çıkararak bayramlaştı. Kurbanlarını bağışlamak isteyenlere çağrıda bulunan PASVAK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bülent Topuz; “PASVAK’ta 1’inci bayram günü kurban kesmek, kurban eti yemek ve bayramlaşmak bir gelenek haline geldi. Bahçemizin kapasitesi 800 kişiyi ağırlayabilecekken talep git gide artıyor. Bu talebi öngörmüştük. Bu yüzden Merkezefendi sınırları içerisinde 2’nci bir aşevini yapmaya çalışıyoruz. Bağışçılarımız burada kurbanlıklarını hijyenik ortamda kestiriyor. Kurbanın 3’te 1’i burada kesilse de geri kalanı mezbahada kesiliyor. Bu bayram 500 koyun ve 110 dana bağışı aldık. Bağış yapma düşüncesi olan vatandaşlarımızı PASVAK’a bekleriz. 4 gün boyunca kurban bağışlarını kabul ediyoruz. Bağışların önemli bir kısmını yıl içinde tüketmek üzere soğuk hava depomuzda saklıyoruz. Kalan kısmını da pirinç, buğday, nohut veya tavuk eti gibi gıdalarla takas edebiliyoruz. Yıl içerisinde de ihtiyaç sahiplerimize bu bağışları ulaştırıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER