DENİZLİLİ İŞ ADAMLARINDAN AFRİN'E DESTEK KAMPANYASI

DENİZLİLİ İŞ ADAMLARINDAN AFRİN'E DESTEK KAMPANYASI

Genç Kızılcabölüklü İşadamları Derneği öncülüğünde düzenlenen toplantıda buluşan Denizlili işadamları, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen ‘Zetyin Dalı Harekatı’na destek olmak amacıyla kampanya başlattıklarını duyurdular.

GEKİAD Başkanı Hasan Basri Teğiz; “Afrin’de başlatılan sınır ötesi harekâtta devletimizin kararının arkasında olduğumuzu bildirir, şehitlerimize rahmet gazilerimize şifalar dilerim. Afrin, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınır güvenliğini emniyete almak için çok önemli stratejik bir noktadır ve temizliği zorunludur” dedi.

Genç Kızılcabölüklü İşadamları Derneği (GEKİAD) tarafından Şiir Otel’de dayanışma yemeği düzenlendi. Yemeğe; GEKİAD Başkanı Hasan Basri Teğiz, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert ve Denizlili işadamları katıldı. Yemekte Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin Afrin Bölgesi’ne yönelik düzenlenen ‘Zeytin Dalı Operasyonu’na katılan Mehmetciğe destek olma kararı alındı. Toplantıda konuşan GEKİAD Başkanı Hasan Basri Teğiz; “Afrin’de başlatılan sınır ötesi harekâtta devletimizin kararının arkasında olduğumuzu bildirir, şehitlerimize rahmet gazilerimize şifalar dilerim. Afrin, Türkiye Cumhuriyeti’nin sınır güvenliğini emniyete almak için çok önemli stratejik bir noktadır ve temizliği zorunludur” dedi.TSK için maddi yardım kampanyası başlatarak; toplanacak paranın Mehmetçiğe teslim edileceğini vurgulayan Başkan Teğiz, “Bizler sonuna kadar ordumuza destek olacağız” diye konuştu.

“DTO OLARAK SİZLERİN YANINIZDAYIZ”
Toplantıya katılan DTO Başkanı Uğur Erdoğan “Bu güzide dernek önemli işlere imza atacaktır. Bizde DTO olarak sizlerin yanınızdayız. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Biz bir ve beraber olmalıyız” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNE GEREKEN DERS VERİLMEKTEDİR”
TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, “Afrin’de başlatılan sınır ötesi harekâtta Devletimizin kararının arkasında olduğumuzu bildirir, şehitlerimize rahmet gazilerimize şifalar dilerim. Meşru olarak başlatılan bu harekâtta terör örgütlerine gereken ders ve cevap verilmektedir. Devletimiz ve milletimizin huzuru, bekası, milli güvenliğimiz, siyasetin çok üstünde, bizim için çok kıymetlidir ve heba edilemez. Teröre karşı her zaman olduğu gibi bugün de tek yürek ve ortak duruş sergiliyor ve teröre hizmet edenleri, destek olanları esefle kınıyoruz. Allah, Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER