DENİZLİLİ İŞADAMI DAL’A; İSO’DAN ‘ÇEVRE ÖDÜLÜ’

Denizli’de tekstil ve konfeksiyon alanında yaptığı ARGE çalışmalarıyla sektöre yenilik ve farklı kumaşlar kazandıran Evteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, Türkiye’nin en prestijli çevre ödülü olma özelliğini taşıyan, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Çevre Ödülü’ne layık görüldü.

DENİZLİLİ İŞADAMI DAL’A; İSO’DAN ‘ÇEVRE ÖDÜLÜ’

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği (DETGİS) eski Başkanı ve Evteks Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, 4 yıldır yaptığı çalışmayla Türkiye’nin en prestijli çevre ödülü olma özelliğini taşıyan, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Çevre Ödülü, akademik kategoride kazandı. Denizli’de tekstil ve konfeksiyon alanında yaptığı ARGE çalışmalarıyla sektöre yenilik ve farklı kumaşlar kazandıran Dal, ödülünü İSO Başkanı Erdal Bahçıvan’dan aldı. İSO tarafından Türkiye’nin en prestijli ödüllerinin 25 yıldır dağıtıldığını, ülke çapında ve dünyada bilinen dev firmalar arasından sıyrılarak bu ödülü aldıkları için mutlu olduklarını belirten İsa Dal, “Yaklaşık 4 yıldır sürdürdüğümüz, çalışmalar neticesinde, 25 yıldır sahiplerini bulan Türkiye’nin en prestijli çevre ödülü olma özelliğini taşıyan, İSO Çevre Ödülü, Akademik Kategorisi’nde kazandık. Evteks Tekstil Ltd. olarak yürütmüş olduğu sayısız projelerden biriyle, Pamukkale Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Necip Atar ve Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarım Ana Sanat Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Şöhret Aktepe’nin yer aldığı ekibin çalışması sonucu bu ödüle ulaştı. Yarışmaya sunduğumuz projemizde dokunan kumaşların doğaya zarar vermeden farklı bir teknikle bor bileşenlerini de kullanarak ağartılmasını işledik. 4 yıl süren çalışmalarımızda yer alan Evteks Tekstil Ltd. ekibi ve özellikle Ali Taner Özyurt ve Koltuksuz Tekstil e şükranlarımızı sunarız” dedi.

BAKAN KURUM DA TÖRENDEYDİ

Denizli’ye en prestijli ödüllerden birini kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını anlatan İsa Dal, “Ödül gecemizde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da bizleri yalnız bırakmadı. Tekstilin başkenti Denizli’de tekstil, konfeksiyon ve ev tekstili üzerine yapmamız gereken çok işler çok projeler var. Kaliteli üretim, rekabetçi piyasa, yeni pazarlar oluştururken, gelecek kuşakların emaneti çevremizi ve doğamızı da korumamız gerekiyor. Firma olarak kumaşların beyazlatılmasında çevre dostu bir proje geliştirdik. Ödülü almaya da hak kazandık. Yıllarca harcadığımız emeğe değdi. Yorgunluğumuz geçti. Önümüzdeki dönemde yeni projeler ve yeni fikirlerle tekstil ve konfeksiyon sektörüne yeni soluklar yeni buluşlar getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER