DENİZLİLİ KADINLARDAN SILA’YA DESTEK…

Denizli Kadın Platformu tarafından 2’ncisi gerçekleştirilen ‘Kadın Dernekleri Tanıtım ve Kaynaşma Toplantısı’nda konuşan Denizli Kadın Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Gülnur Oymak; “Gündemde olan kadına şiddetten yola çıkarak Denizlili sanatçımız Sıla’ya uygulanan şiddeti kınıyoruz. Biz her türlü şiddete karşıyız. Yalnız kadınlara değil, tüm canlılara uygulanan şiddete karşıyız” dedi.

DENİZLİLİ KADINLARDAN SILA’YA DESTEK…

Denizli Kadın Platformu, gelenek haline dönüştürdüğü ‘Kadın Dernekleri Tanıtım ve Kaynaşma Toplantısı’nın 2’ncisini gerçekleştirdi. TMMOB Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Denizli Kadın Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Gülnur Oymak, yönetim kurulu üyeleri ve platforma üye iş kadınları katıldı. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Denizli Kadın Platformu’nun aylık duyuruları yapıldı. Her ay bir kadın derneğinin tanıtımını yapmak, sorunları ve çözüm yollarını konuşmak, kadınlar arası birlikteliği güçlendirmek amacıyla düzenlenen etkinlikte bu ay ki konuk dernek; Denizli Engelliler Spor Kulübü oldu. Kulübün Başkan Yardımcısı Elif Kule, toplantıda hem kulüp çalışmalarını anlattı hem de sorunları dile getirdi. 35 lisanslı sporcunun yer aldığı kulüpte 20’sinin kadın olduğunu belirten Kule; “5 engelli branşının yanı sıra lisanslı sporcu adaylarımız olmasına rağmen ağır engelli sporcuların faaliyet gösterdiği paralimpik boccia branşımızı gerekli malzemeleri satın alamadığımız ve sponsor bulamadığımız için faaliyet gösterememekteyiz. Denizli’den bu anlamda destek bekliyoruz. 25 Kasım’da Pamukkale Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumu’nda saat 13:30’da Ampute Futbol Müsabakalarımız var. Herkesi bekliyoruz. Gelsinler ve bizlere moral olsunlar” dedi.

KADINLAR DENİZLİ’DE BULUŞACAK

Kule’nin konuşmasının ardından bu yıl Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen 12’nci Ege Kadın Buluşması’na Denizli’den katılan platform üyesi 8 iş kadınına teşekkür belgesi verildi. Öte yandan Ege Kadın Buluşması’nın gelecek yıl Manisa’da, bir sonraki yıl ise Denizli’de yapılmasının beklendiği belirtildi.

“SILA’NIN CESARETİ ÇOK ÖNEMLİ”

Toplantıda ayrıca; Denizli Kadın Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Bedia Karababa tarafından, şiddete uğrayan veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınların, çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı takip mağduru olan kişilerin korunması ve bu kişilere yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla alınacak tedbirlere ilişkin usul ve esasları düzenleme amacı taşıyan 6284 sayılı kanun hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Son günlerin en çok konuşulan konularından biri olan Denizlili sanatçı Sıla Gençoğlu’nun oyuncu Ahmet Kural’dan şiddet görmesine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Av. Karababa; “Doktor raporları var. Olay anlaşıldığı kadarıyla Ahmet Kural’ın söylediği gibi değil. Raporla desteklenmediği sürece beyan yeterli değildir. Herhangi bir kişi emniyete giderek darp şikayetinde bulunabilir. Şikayet etmeniz için hiçbir engel yok. Şikayetin cezaya ulaşabilmesi için bir takım emarelere, delillere ihtiyaç vardır. Sıla’nın cesareti çok önemli. Her türlü şiddeti kınıyoruz” diye konuştu.

“SILA’YA UYGULANAN ŞİDDETİ KINIYORUZ”

Toplantıya dair bilgiler aktaran Denizli Kadın Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Gülnur Oymak; “Bütün kadın derneklerimizi, sendika ve vakıflarımızı bir çatı altında toplayıp bir ay boyunca yapacakları çalışmaların duyurusunu gerçekleştiriyoruz. Sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırıyoruz. Kadın Platformu olarak destek veriyoruz. Bu yıl gerçekleştireceğimiz etkinlikleri sadece Merkez’de değil, ilçelerde de yapacağız. İl Emniyet Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak okullarda madde bağımlılığı seminerleri vereceğiz. Gündemde olan kadına şiddetten yola çıkarak Denizlili sanatçımız Sıla’ya uygulanan şiddeti kınıyoruz. Biz her türlü şiddete karşıyız. Yalnız kadınlara değil, tüm canlılara uygulanan şiddete karşıyız. Bu anlamda yapılan eylemlerde bizler de yanlarında olacağız” dedi.

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER