Denizlili minikler Marmaris'te fidan dikti

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde geçtiğimiz yaz çıkan orman yangınlarının ardından fidan dikme seferberliği devam ederken; ilçe bu kez Denizli’den gelen anaokulu öğrencileri ve velilerini ağırladı. Minikler, 500 fidanı toprakla buluşturdu.

Denizlili minikler Marmaris'te fidan dikti

Sabah saatlerinde Denizli’den yola çıkan iki anaokulunun öğretmenleri, öğrencileri ve velilerinden oluşan yaklaşık 200 kişi, İçmeler Mahallesi'nde yangından sonra temizlenen bölgede fidan dikimi gerçekleştirdi. Marmaris Belediyesi ve Marmaris Orman İşletme yetkililerinin de eşlik ettiği minik öğrenciler, 500 fidanı toprakla buluşturdu.

Etkinlikte konuşan Anaokulu Müdürü Mürşide Kundakçı, “Denizli’den 70 öğrencimiz, 20 eğitimci ve öğrencilerimizin velileri ile birlikte yaklaşık 200 kişi geldik. Ormanlarımızın yandığını görmek ve sonrası gördüğümüz bu manzara içler acısı, ancak bir nebze de olsa yeşillendirebiliyorsak ne mutlu bize. Biz öğrencilerimize ormanları anlatıyoruz, ağaçların faydalarını anlatıyoruz, fidan dikmenin güzelliğinden bahsediyoruz ancak bir de buralara gelerek ormanı yok olan yerleri göstererek öğrenmelerini ve belki büyüdükleri zaman bizim de burada bir ağacımız var diyecekleri bir fidanlık yapmak istedik. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu. Denizli’de bir firmada çalışan Ugandalı Pörsinanda Uğla ve 4 yaşındaki Jasmin Uğla da gelerek fidan dikimine katıldı. Pörsinanda Uğla, “Kızımın anaokulu ile birlikte buraya fidan dikmeye geldik. Geçen yıl çıkan orman yangınlarında çok korktuk ve umuyoruz ki her yer tekrar yeşillenecek” şeklinde konuştu. Marmaris Ağaçlandırma ve Doğa Koruma Derneği Başkanı Ali Demirtaş, “Denizli’den gelen öğrenciler ve velileri ile buluşmaktan çok mutlu olduk. İstanbul'daki üniversitenin bağışlamış olduğu fidanlardan çam, meşe ve keçi boynuzu fidanlarını toprakla buluşturduk” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER