DENİZLİLİ ÖĞRENCİLERİNDEN AFRİN KAHRAMANLARINA MEKTUP

DENİZLİLİ ÖĞRENCİLERİNDEN AFRİN KAHRAMANLARINA MEKTUP

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Denizli İl Temsilciliği tarafından başlatılan ‘Mehmetçiğe Mektup Projesi’ kapsamında bine yakın ortaokul öğrencisi, Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan askerlere moral vermek amacıyla mektup yazdı. Öğrencilerin yazdığı mektuplar, PTT Çınar Şubesi’nden gönderildi. 

Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) Denizli İl Temsilciliği tarafından başlatılan ‘Mehmetçiğe Mektup Projesi" kapsamında bin 250 ortaokul öğrencisi, Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan askerlere moral vermek amacıyla mektup yazdı.

Öğrenciler, mektuplarına Türk bayrağı ve zeytin dalı taşıyan güvercin resmi çizerek duygularını anlatmaya çalıştı. Öğrenci velileri tarafından askerler için örülen atkı ve bereler de mektuplar ile birlikte PTT Çınar Şubesi’nden kargoya verildi.

Öncesinde 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda basın açıklaması düzenlendi. grup adına açıklama yapan TÜGVA İl Temsilcisi Fatih Gün, “Dün Malarzgirt’te, Mohaç’ta, Niğbolu’da, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Çanakkale’de, 15 Temmuz ihanet gecesinde şanlı ordumuz ve aziz milletimiz nasıl bir ve beraber olduysa bugün de, yarın da Afrin,  Zeytindalı Operasyonu’nda aynı iman ve kararlılıkla tek yürek, tek bilek olmuştur ve de olacaktır.  Hainler hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacaktır. Bugün bizler burada, Türkiye Gençlik Vakfı Denizli teşkilatı olarak, askerlerimize manevi anlamda destek olduğumuzu hissettirmek, onların yanında olduğumuzu göstermek için Denizli’deki ortaokullarda okuyan kardeşlerimizin yazdığı mektuplarla Denizli, den Afrin’e gönül köprüsü kurmak, ‘siz üşümeyin’ diye elleriyle işledikleri atkı, bereleri onlara ulaştırmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Dün Şehadet şerbetini içen Denizlili askerimiz Mehmet Dinek ve diğer şehitlerimiz başta olmak üzere bin yıldır bu topraklar için can veren tüm şühedaya Allah’ tan rahmet, milletimize baş sağlığı, gazilerimize acil şifalar niyaz ederiz” dedi.

DOĞAN AKŞİT​

 

  

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER