Denizlili sanayicilerden Antalya çıkarması

Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci başkanlığındaki DSO ve Çardak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetiminden oluşan heyet, Antalya’ya gitti. Bir dizi ziyaretlerde bulunan heyet, adeta Antalya çıkarması gerçekleştirdi.

Denizlili sanayicilerden Antalya çıkarması

Denizli Sanayi Odası (DSO) ve Çardak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulları, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Antalya’ya gitti. DSO Başkanı Müjdat Keçeci başkanlığındaki heyet ilk olarak Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO), ziyaret etti.

Heyet, ATSO Başkan Vekili Cihangir Deniz tarafından karşılandı. Antalya ve ATSO ile ilgili güncel bilgileri Denizli heyeti ile paylaşan Deniz, Antalya’daki kümelenmeleri ve yeni kurulan organize sanayi bölgelerini anlattı. Denizli ile Antalya arasında kurulabilecek işbirliği fırsatlarının değerlendirildiği toplantı sonrasında ATSO bünyesinde bulunan inovasyon merkezi gezilerek bilgi alındı. Birbirine bu kadar yakın olan iki ilin daha sık bir araya gelmesi gerektiğini belirten DSO Başkanı Müjdat Keçeci, “Antalya’nın turizmle ilgili deneyimini Denizli’ye ve Denizli’nin sanayi ile ilgili deneyimini Antalya’ya aktarması, iki ilde de ciddi fark yaratacaktır” diyerek ileride kurulacak yeni işbirlikleri için hazır olduklarını belirtti.

AGT, DENİZLİ’DE HEYECAN YARATIYOR

AGT tarafından Antalya OSB’de yer alan üretim tesisinin gezildiği ziyaret sonrasında Çardak OSB yönetimi ve DSO yönetimi, AGT’nin üst yönetimi ile görüşme gerçekleştirdi. Denizli’de yapılacak yatırımla ilgili bilgi alışverişinde bulunulan toplantı sonrasında AGT’nin yeni idari binası gezilerek Mustafa Söylemez’den detaylı bilgi alındı. Ziyaret sonrası açıklama yapan Çardak OSB Başkanı Okan Konyalıoğlu, AGT’nin yatırım öncesi gerçekleştirdiği fizibilite çalışmalarının dahi örnek alınacak çalışmalar olduğunu ve yapılacak yatırımın Denizli’ye katacağı katma değerin oldukça yüksek olmasından dolayı heyecanlı olduklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER