Denizlili seyyah Mehmet Han, 23 Nisan’ı Afrika’da kutladı

Aslen Tavaslı olan Denizlili seyyah Mehmet Han, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Afrika ülkesi olan Uganda’nın başkenti Kampala'daki çocuklarla kutladı.

Denizlili seyyah Mehmet Han, 23 Nisan’ı Afrika’da kutladı

Denizlili seyyah Mehmet Han, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Afrika kıtasında bulunan Uganda’nın başkenti Kampala'nın Kisenyi Mahallesi’nde çocuklarla birlikte kutladı.

Aslen Tavaslı olan Seyyah Mehmet Han, sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada, “10 yıldır dünyayı geziyorum. Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bu anlamlı günde yine Dünyanın bir ucundayım. Afrika'nın incisi Uganda'da. Her yılki geleneğimi Uganda'da da devam ettirdim. Fotoğrafta gördüğünüz minikler, başkent Kampala'nın Kisenyi Mahallesi’nin çocuklarından sadece bir kaçı. Kampala'da mahallelerini ziyaret ettiğim ve ‘hujambo’ diyerek selamladığım Kisenyili miniklerin bu özel günde sizlere ve Türkiye'ye selamları var. Ben de onlara ve dünyanın dört bir köşesinde ki çocuklara; ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun!' diyorum. Yaşasın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER