Denizlili tekstilciden üst düzey ‘anti bakteriyel’ havlu üretimi

Yaklaşık 10 yıldır yüzde yüz organik havlu üretimi yapan Egem Tekstil korona virüs salgını sürecinde anti bakteriyel havlu üretti. Firma Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Uzunoğlu; “Ürettiğimiz havlu sonsuz yıkama dayanıklılığına ve eskiyene kadar anti bakteriyel özelliğini korumaya sahiptir” dedi.

Korona virüs salgınıyla birlikte firmalarda salgın sürecinde yaşanan tedirginliğine karşı ürünlerine yeni özellik katıyor.

Denizlili tekstil firması da bu süreçte anti bakteriyel havlu üretti.

Konuya ilişkin açıklama yapan Egem Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Uzunoğlu; “Korona virüs sürecinde insanlarda bir tedirginlik oluştu. Salgın tüm dünyayı etkisi altına aldı. Bu süreçte insanların alışkanlıklarında da geçişler, değişiklikler oldu. Bizler de firma olarak bu sürece adapte olduk. Ne yapabiliriz diye düşündük. Firmamız yaklaşık 10 yıldır organik havlu üretimi yapıyor ve biz bu konuda Türkiye’de tekiz. Piyasayı takip eden bir firmayız. Bu salgın sürecinde de organik havlu ve anti bakteriyel havlu ihtiyacı doğdu. Üretilen havlu içerisinde dış etken barındırmıyor. Havlunun sonsuz yıkama dayanıklılığı bulunuyor. Ürünümüz eskiyene kadar anti bakteriyel özelliğini koruyacak. Çok güzel tepkiler aldık. ‘Green black’ adıyla ürünümüz piyasada şuan. Bizler üreticiyiz. Üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER