DENİZLİLİ TEKSTİLCİLERE ‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE TEMİZ ENERJİ’ EĞİTİMİ

Doğal Hayatı Koruma Vakfı-Türkiye (WWF-Türkiye) ile Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) tarafından Büyük Menderes Havzası'nın korunmasının sağlanması amacıyla, ‘Tekstil Sektöründe Sürdürülebilirlik ve Temiz Enerji’ konulu eğitim verilecek.

DENİZLİLİ TEKSTİLCİLERE ‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE TEMİZ ENERJİ’ EĞİTİMİ

Doğal Hayatı Koruma Vakfı-Türkiye (WWF-Türkiye) ile Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) 2018 yılında uygulamaya aldığı ve birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında, Denizli’deki sanayi sektöründe, Türkiye’nin diğer bölgelerine örnek teşkil edecek bir eko-verimlilik (temiz üretim) modelinin geliştirilerek Büyük Menderes Havzası'nın korunmasının sağlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda firmalara enerji verimliliği ve eko-üretim konularında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) geliştirdiği Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) tarafından ‘Tekstil Sektöründe Sürdürülebilirlik ve Temiz Enerji’ konulu eğitim ücretsiz olarak verilecek.

Planlanan eğitimle; Denizli’de tekstil sektöründe faaliyet gösteren firma sahibi ve yöneticilerinin kaynak verimliliği ve yenilenebilir enerji konularında kapasitelerinin arttırılması, sektör bazında yapılabilecek kaynak verimliliği ve yenilenebilir enerji uygulamaları hakkında bilgi verilmesi, WWF-Türkiye’nin ve GEKA’nın konuyla ilgili çalışmalarının anlatılması ve TurSEFF kapsamında yatırımların finansmanı hakkında bilgi verilmesi amaçlanıyor. Eğitim; 25 Eylül 2018 Salı günü 09.00 - 17.00 saatleri arasında Denizli Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER