Denizlili ve Uşaklı gazetecilerin eğitimi başladı

Basın İlan Kurumu ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle organize edilen ‘Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi’ eğitimi, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı.

Denizlili ve Uşaklı gazetecilerin eğitimi başladı

Basın İlan Kurumu (BİK) ile Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Denizli ve Uşak’ta hizmet veren basın temsilcilerine yönelik olarak organize edilen ‘Kurumsal İletişim Uygulamaları ve Yönetimi’ eğitimi, başladı. İki ilde yayın yapan resmi ilan ve reklam yayınlama hakkına sahip gazetelerin temsilcilerine yönelik olarak düzenlenen ve Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde eğitim, BİK Denizli Şube Müdürü İdris Cirit’in açılış konuşmasıyla start aldı.

“BİK MEDYANIN GÜÇLENDİRİLMESİNE KATKI SUNMAKTA”

BİK’in 1961 yılında Kurulduğunu ifade eden Müdür Cirit; “Kurumumuz, 1961 yılından beri beri basına destek olmuş ve basının gelişmesi alanında birçok çalışma yapılmış, yapılmaya da devam edilmektedir. Özellikle Kovid-19 salgını ile birlikte teknolojik gelişmelerdeki artışın etkisi ile dünyadaki gelişmeler göz önüne alındığında medya ya ve özelde basına düşen yük de artış göstermiştir. Bu doğrultuda resmi ilan yayınlayan gazetelerimizin yapısal ve dijital dönüşümlerine büyük önem veren Basın İlan Kurumu, basınımızın gelişimi için maddi desteklerin yanında bu tür eğitim ve basın buluşmaları ile yerel basınımızın ihtiyaç duyduğu konularda analiz ve tesbitler yapıp medyanın güçlendirilmesine katkı sunmaktadır” dedi.

“GAZETELERİMİZİ AYAKTA TUTMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Müdür Cirit, Şunları aktardı: “Basın İlan Kurumu olarak özgür ve taraşız basının dijitalleşen dünyada bilgi ve teknik açıdan eksik kalmaması, dolayısıyla ayakta kalabilmesi için imkanlar doğrultusunda destek olmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da hizmetlerimiz ve desteklerimiz ile gazetelerimizi ayakta tutmaya devam edeceğiz. Teknik, bilgi, beceri ve eğitsel anlamda birçok ilimizde Kalkınma Ajansları, İŞKUR, KOSGEB gibi paydaşlarla birlikte eğitimler düzenlemekteyiz. Denizlimizde ise Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte düzenlediğimiz bugünkü eğitim programımızda iletişim yani haberleşme konusu çeşitli yönleri ile değerlendirilecek olup, kendi kültürümüzü dijital mecralara taşırken bu alanlardaki bilgi ve becerilerimizin güçlendirilerek basın işletmelerinin daha donanımlı hale getirilmesi hedeflenmiştir.”

SERTİFİKALAR YARIN VERİLECEK

Eğitimin ilk gününde Akademisyen Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel ve İletişim Danışmanı Cihat Zafer Demirel tarafından; içerik takibi, stratejik planlama, dijital iletişim ve sosyal medya yönetimi gibi konularda eğitimler verildi. Katılımcılara yarın, BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran’ın da katılacağı törenle ‘Kurumsal İletişim’ eğitim sertifikaları takdim edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER