DENİZLİLİLER BEYAZ CENNETE AKIN ETTİ

DENİZLİLİLER BEYAZ CENNETE AKIN ETTİ

Turizm Haftası kapsamında; UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği ( DENTUROD) girişimleriyle ve Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 2 saat ücretsiz yapıldı. Binlerce yerli ve yabancı turist, Pamukkale gişelerine akın etti.
Denizli’de 42’nci Turizm Haftası kapsamında; Pamukkale Antik Havuz girişinde kutlama programı oluşturuldu. Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Colossae Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu, Otelin Genel Müdürü Şeref Karakan, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Tören ,2017 ve 2018 yılı Halk Oyunları Gençler Kategorisi, Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonu Cumhuriyet Anadolu Lisesi Halk Oyunları Topluluğu’nun gösterileriyle başladı. 

“BU İŞİN TAKİPÇİSİYİZ”
Gösterinin ardından Denizli Valisi Hasan Karahan bir konuşma yaptı. Vali Karahan; “Dünyanın göz bebeği Pamukkale’de Turizm Haftası’nı kutluyoruz. Denizli turizmde iddialı bir şehir. Bundan sonra daha da iyi işler yapacağız. Turistlerin sayısının hızla artacağını umuyoruz. Biz de bu işin takipçisiyiz” dedi. 

“KENTİMİZE TURİZM AÇISINDAN SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ise şunları aktardı: “19 ilçemizde, 19 antik kentimiz var. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla kentimize turizm açısından sahip çıkacağız. Hem yabancı hem de yerli turistimizin bu antik kentlerde vakit geçirmesini sağlayacağız.” Konuşmaların ardından protokol üyeleri tören alanında oluşturulan stantları gezdi. Antik Havuz’da oluşturulan kokteyle katıldı. 

7'DEN 70'E YERLİ TURİST PAMUKKALE’NİN TADINI ÇIKARDI
Kutlamalar kapsamında DENTUROD’un önerisi ve Denizli Valiliği’nin öncülüğünde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'ye girişler 16.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz yapıldı. Vatandaşlar bu kampanyaya yoğun ilgi gösterdi. Ören yerine girişlerde uzun yaya ve araba kuyrukları oluştu. Termal suların oluşturduğu görsel şöleni  ‘ücretsiz’ görmek isteyen 7'den 70'e yerli turistler bölgede yoğunluğa neden oldu.

ANTİK TİYATRO VE ANIT MEZARLARA BÜYÜK İLGİ
Pamukkale'ye gelen yerli ve yabancı turistler, travertenler üzerinde yürüdü, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Bazıları ise antik havuzda termal suların tadını çıkardı. Hierapolis Antik Kenti'ni de gezme fırsatı bulan ziyaretçiler, özellikle antik tiyatro ve anıt mezarlara ilgi gösterdi.

"TRAVERTENLERDE YÜRÜYECEK YER KALMADI"
Pamukkale'ye girişlerin 2 saat süresince ücretsiz olmasını fırsat bilen ziyaretçilerin ören yerine akın ettiğini belirten (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen; "Bu yıl Pamukkale'ye yoğun talep var. Artık ziyaretçiler tatil rotalarını Pamukkale'ye çevirdi. Girişlerin ücretsiz olduğunun haberini alan vatandaşlarımız travertenlerde yürüyecek yer bırakmadı. Adeta insan seli oldu. Gişelerden aldığımız bilgiye göre 2 saat içerisinde 7 bin ziyaretçi giriş yapmış. Bu ilginin diğer günlerde devam etmesi için gerekli çalışmaları yapacağız" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER